Fısıltı HABERLERİ
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 14:03

AKSAÇLILAR Derneğinden Türkiye'de örnek olacak bir projeye imza atıldı

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile AKSAÇLILAR Derneği arasında örnek proje protokolü imzalandı. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, AKSAÇLILAR Derneği ve Çağrı Sağlıklı Yaşam, Sosyal Dayanışma Derneği iş birliği ile hem otizm, hem dow sendromlu, hem asperger sendromlu çocuklarımızın, sporsal etkinlikler ile topluma kazandırılması projesi ve yine aynı proje kapsamında sağlık çalışanlarına yönelik savunma sporları kursları hayata geçiriliyor.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-06-2024 17:13
AKSAÇLILAR Derneğinden Türkiye'de örnek olacak bir projeye imza atıldı

Konuyla ilgili  yazılı bir açıklama yapan spor ve siyaset dünyasının yakından tanıdığı,  AKSAÇLILAR Derneği ve Çağrı Sağlıklı Yaşam, Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı  Milli Antrenör- Milli Hakem Ahmet BEREKET;
“Dernek tüzüklerimizin ilgili maddelerine istinaden, toplumumuza faydalı faaliyetlerde buluna bilmek adına, başkanlıklarını yürüttüğüm AKSAÇLILAR Derneği ve Çağrı Sağlıklı Yaşam Sosyal Dayanışma Derneğimiz arasında protokol oluşturarak, özellikle otizmli,  dow sendromlu,  asperger sendromlu çocuklarımızın, sporsal etkinlikler ile topluma kazandırılması projesi ve yine aynı proje kapsamında, sağlık çalışanlarını da projeye dahil ederek onlara yönelik olarak da, savunma sporları kurslarını hayata geçirme ile ilgili hazırladığımız projemizi İçişleri Bakanlığımız Sivil Toplumla ilişkiler Genel Müdürlüğümüze sunmuştuk. 

İçişleri Bakanlığımızca incelenen projemiz uygun bulunarak, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğümüzce  onaylanmış ve İzmir Valiliğimizde protokol imzalarımız atılmıştır.
 
Hepimizin bildiği gibi  Otizmli, dow sendromlu,  asperger sendromu bireylerimiz, ülkemizin bir gerçeği. Maalesef ki ülkemizde her 59 çocuktan 1'i otizm riski ile dünyaya geliyor. Türkiye'de 0-19 yaş arası otizmli çocuk ve genç sayısı 50.000 ‘e dayanmış durumda.   Dolaysıyla bizde, yarınlarımızın teminatı olan bugünün çocukları yarının gençleri olacak olan bu çocuklarımıza elimizden geldiğince sağlıklı yetişmelerine katkı vermek zorundayız. Bu düşünce ile yola çıktık ve inanıyoruz ki bu çalışmalar bizler gibi birçok kurumda yaygın hale getirilebilirse, milletçe bu sorununda üstesinden hep birlikte geliriz. 

Projemizi yazarken ayrıca sağlık çalışanlarımızı da projeye dahil etmek istedik ki, projemiz daha verimli bir hal alsın. Bu kapsamda sağlık çalışanlarımıza yönelik olarak da Otizmli, dow sendromu,  asperger sendromu çocuklarımızın çalışmalarına destek olmaları hem de özellikle pandemi dönemi ve sonrasında artan iş yüklerinin stresinden biraz uzaklaşmalarına katkı sağlaya bilmek adına sağlık çalışanlarımız içinde savunma kursları oluşturduk. 

Hem çocuklarımıza yönelik, hem de sağlık çalışanlarımıza yönelik kurslarımız ÜCRETSİZ olarak yürütülecektir. 

Türkiye’ye örnek olacak böyle sine hayırlı bir projeye destek veren başta İçişleri Bakanımız Ali YERLİKAYA’ya, İzmir Valimiz Dr. Süleyman ELBAN’a, İçişleri Bakanlığı - Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü  Mustafa İSPİRGİL’e, Vali yardımcımız Gökay ÖZKAN’a, İçişleri Bakanlığı - Sivil Toplumla İlişkiler Proje Destek Daire Başkanı Mehmet Fatih GÜNAY’a, İl Müdürümüz Turgay ESEN ve İzmir Sivil Toplumla ilişkiler İl Müdürlüğü personeline , projemizden faydalanacak olan hem Otizmli, Dow sendromu  Asperger sendromu çocuklarımız ve aileleri  adına hem de sağlık çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum. 

Projeden faydalanmak isteyenler, Çağrı Sağlıklı Yaşam, Sosyal dayanışma Derneğimiz ( www.cagrispor.com – info@ cagrispor.com ) ya da AKSAÇLILAR Derneğimiz (www.aksaclilar.org – info@aksaclilar.org ) üzerinden mesaj yolu ile veya  bizzat müracaat ederek, WATSAAP yolu ile de : 05352749887 den ulaşıp kayıt yaptırabilirler.

 HABER; Bülent ERTEKİN 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR