B’aşka Bir Şey oyunun konusu; Bahsettiklerinden ziyade bahsedemedikleri ile öne çıkan bir oyun. Modern yaşamla yüzleşen bir adamın anlamaya ve tanımlamaya çabalayan kırık dökük hikâyesi. Bir türlü kurguyu oluşturamayan ve bu çabasına da seyirciye “Bu sizi korkutuyor mu, modern hayat, modern zihin, modern bir zihinle yüz yüze olmak. Korkutmalı…” diyerek ortak etme iddiası taşıyor. Belki bir yerlerde bir çekiliş vardı ve hepimiz kaybettik. Ya da hepimiz kazandık ve bu bizim kazanmış halimiz…” Der ve oyun devam eder. Oyunun geri kalanı sahnede! İzleyicinin kendinden kesitler bulduğu, çok düşündürücü, hayal kurduran, eğlendiren ve korkutan sürükleyici bir oyun.

Oyun 65 Dakika,Tek Perde, Uyarlayan - Yöneten - Oynayan Furkan ÖĞÜTÇÜ,Ses – Işık Büşra AY.

Furkan Öğütçü performansıyla, duygu geçişlerindeki başarısı, beden dilini ve oyunculuk kabiliyetini iyi kullanmasıyla, seyirciyi duygudan duyguya sürükledi. Sahne, oyun ve oyuncunun uyumu çok başarılı. Işık ve müzik geçişleri harika olmuş. İzleyicinin kendinden çok şey bulduğu oyunun konusu, izleyeni duygudan duyguya sokuyor. Uzun zamandır böyle etkileyici bir tiyatro oyunu izlememiştim. Bu oyunun televizyon ekranlarında da yayınlanmasını isterim.

Furkan Öğütçü ve ekip arkadaşlarına teşekkür ediyor başarılar diliyorum. Sanatı ve sanatçıyı her koşulda desteklemeliyiz ki sanat ve sanatçı yaşasın. Allah’a ısmarladık, hoşça kalın.

 

HABER, Aydın Benliiz