"Şehit ve Gazilerimize Minnettarız"

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, törende yaptığı konuşmada, şehit ve gazilere verdikleri önemi vurguladı. Işıksu, "Bugün burada, şehit ve gazilerimize olan minnettarlığımızı ifade etmek ve onlara destek olmak amacıyla önemli bir adım atıyoruz. Kırsal mahallelerimizdeki kahvehane ve mahalle konaklarının işletimi ve kiralanması konusunda, kamu yararına faaliyet gösteren derneklerimizle birlikte çalışacağız. Bu iş birliği sayesinde, şehit gazi derneklerimize destek sağlayarak onların yanlarında olduğumuzu bir kez daha göstermiş olacağız" dedi.

Dernek Başkanlarından Teşekkür

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Erol Demir ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Mustafa Çolak, bu anlamlı iş birliği için Başkan Mutlu Işıksu'ya teşekkür etti. Demir ve Çolak, "Belediyemizin bu desteği, bizler için büyük bir anlam ifade ediyor. Şehit ve gazilerimizin hatıralarını yaşatmak ve onların ailelerine destek olmak adına atılan bu adım için minnettarız" şeklinde konuştular.

 

Başkan Işıksu'dan Muhtarlara Destek Teşekkürü

Protokol imza törenine, Budaklar Mahallesi Muhtarı Kadir Alkan, Bileciler Mahallesi Muhtarı Mustafa Kalfa, Çökekler Mahallesi Muhtarı Kadir Şık, Korucuk Mahallesi Muhtarı Muhammet Ali Kansız ve Solaklar Mahallesi Muhtarı Tarık Kara da katıldı. Başkan Mutlu Işıksu, muhtarlara sürece katkıları için teşekkür ederek, "Muhtarlarımızın desteği ve katılımı bizler için çok kıymetli. Bu iş birliği sürecinde hep birlikte çalışarak, şehit ve gazilerimize en iyi şekilde destek olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

 

Adapazarı Belediyesi'nden Örnek Destek

Adapazarı Belediyesi, hayata geçirdiği bu protokol ile şehit ve gazilere olan desteğini bir kez daha göstermiş oldu. Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, "Birlikte daha güçlü olacağız" diyerek, şehit ve gazilere olan vefa borçlarını ödemek adına çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 

Bu iş birliği protokolü, şehit ve gazilere yönelik duyarlılığın artmasına katkı sağlayacak ve kırsal mahallelerdeki sosyal yaşamın daha da canlanmasına destek olacak.