Fısıltı HABERLERİ
HV
27 MART Pazartesi 19:07

BAYANLARA YÖNELİK SAVUNMA KURSUNA İŞTİRAK EDEN KURSİYERLERLER TEŞKKÜR ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR.

Çeyrek asırdan fazla bir süredir, İzmir’de Faaliyet gösteren ve İzmir’in en köklü savunma sanatları merkezlerinin biri olan Çağrı spor kulübü derneğinde İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler genel müdürlüğü ile Çağrı Spor kulübü derneği arasında imzalanan protokol ile devam eden “YAKIN SAVUNMA VE CAYDIRICISAVUNMA TEKNİKLERİ ARACILIĞI İLE KADINLARA VE ÇOCUKLARA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ” Projesinde yer alan Bayanlar ziyaretlerine devam ediyor. Sivil Toplumla İlişkiler İzmir il Müdürü Turgay Esen’i ziyaret eden kursiyerlerin ikinci durağı İzmir Vali Yardımcısı Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür ÖNEĞİ oldu. Ziyarette savunma kursuna iştirak eden kursiyer bayanlar Projeye verdikleri desteklerden dolayı, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Sivil Toplumla ilişkiler Genel Müdürü Ahmet TÜRKÖZ, İzmir Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, Sivil Toplumla İlişkiler İzmir il Müdürü Turgay Esen başta olmak üzere projenin onayında emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ettiler.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 28-01-2023 16:56
BAYANLARA YÖNELİK SAVUNMA KURSUNA İŞTİRAK EDEN KURSİYERLERLER TEŞKKÜR ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR.

Projenin uygulandığı, Çağrı Spor Kulübü Derneği Kulüp başkanı Milli Hakem, Milli Antrenör Ahmet BEREKET ise, “ YAKIN SAVUNMA VE CAYDIRICISAVUNMA TEKNİKLERİ ARACILIĞI İLE KADINLARA VE ÇOCUKLARA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ” isimli projemize ,özellikle Emniyet Müdürlüğü aile içi şiddeti önleme biriminden kursumuza yönlendirilen pek çoğu şiddet mağduru kadınlarımıza ilave olarak, genç kızlarımız ve şiddet mağduru olmasa da kendini savunma ile ilgili böylesine devlet destekli bir kursa katılmak isteyen bayanlarımızdan karma bir kursiyer gurubuyla Derslerimize devam ediyoruz.  Gönül ister ki bu kurslara ihtiyaç olmasın.  Her seferinde ifade etmeye çalıştığım projemizdeki temel amacı bu vesile ile bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Her gecen gün artarak devam eden, Kadınlara yönelik Şiddet eylemleri, bir şekilde kolluk kuvvetlerimiz müdahale edene kadar kadınlarımızı kendilerini korumaya itmekte. Bu kurslardaki temel amacımız özellikle kadınlarımızın başların gelebilecek herhangi bir olumsuz durum karşısında en az zararla ve mümkünse hiç zarar görmeden kurtulabilmelerine yardımcı olmak. Bende Kadınlarımıza yönelik projemize desteklerinden dolayı İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Sivil Toplumla ilişkiler Genel Müdürü Ahmet TÜRKÖZ, İzmir Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür Öneği, Sivil Toplumla İlişkiler İzmir il Müdürü Turgay Esen başta olmak üzere projenin onayında emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.
   İzmir Vali Yardımcısı Karabağlar Kaymakamı Cemil Özgür ÖNEĞ’de “Devlet olarak her zaman toplumu yararına olan projeleri destekledik. İçişleri Bakanlığı Sivil toplumla ilişkiler genel müdürlüğümüzde İl müdürlüklerimiz aracılığıyla gönderilen tüm projeler son derece titiz bir çalışma ile incelenip gerçekten kamu ve toplum yararına bir proje ise destekleniyor. Bu projemizde bu kapsamda son derce faydalı bir proje. Devlet olarak faydalı her türlü projeye desteğimiz devam edeceğiz. Bugün gerçekleşen bu ziyaretten dolayı da son derece mutlu oldum. Ahmet BEREKET hocamıza ve tüm katılımcı kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
izmir antalya bodrum istanbul russian girls pet shop