Fısıltı HABERLERİ
HV
06 ARALIK Salı 11:05

Bilecik Pazaryeri ilçesinde Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu

İçişleri Bakanlığı'nca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla ülke genelinde eş zamanlı 'Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu' etkinliği gerçekleştirildi.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 03-10-2022 11:42
Bilecik Pazaryeri ilçesinde Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu

"Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" sloganıyla başlatılan etkinlik aracılığıyla, trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının 2030'a kadar yüzde 50 oranında azaltılması hedefleniyor.

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay ve ilçe protokolü öğrencilerin trafikte güvenli bir şekilde okullarına gidip gelebilmeleri için, sürücülerin yaya önceliğine gösterdikleri hassasiyeti en üst noktaya taşımak amacıyla düzenlenen etkinlikte öğrencilerle birlikte Pazaryeri İlkokulu önündeki yaya geçidinden geçti.

İlçe Kaymakamı Ferhat Altay, “Yayalarımız trafiğin bir parçası, onların yaya geçitlerinden güvenli bir şekilde geçmesi ve can güvenliği bizim için önem arz ediyor. Özellikle öğrencilerimizin yoğun olduğu okul bölgelerindeki yaya geçitleri hassasiyetimizi bir kat daha artırıyor. Bundan dolayı bütün vatandaşlarımıza ve bütün sürücülerimize bu konuda daha dikkatli ve duyarlı olmalarını diliyoruz” diye konuştu.

Düzenlenen etkinliğe Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Bçvş. Recep Kuş, İlçe Emniyet Amiri Vekili Emrah Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci ve J. Trf. Tim Komutanı J. Kd. Bçvş. İbrahim Ceran katıldı.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR