Fısıltı HABERLERİ
HV
25 MART Cumartesi 21:09

CAZ DÜNYASININ DAHİ GİTARİSTİ BIRELI LAGRENE 21 OCAK’TA CSO ADA ANKARA’DA

CSO ADA ANKARA, Caz Serisi kapsamında 21 Ocak’ta Fransız gitarist Biréli Lagrène konserine ev sahipliği yapacak. Eleştirmenler tarafından “Harikulade bir müzisyen, gitaristler arasında bir sihirbaz ve aynı zamanda gitar tellerini tek eliyle kontrol eden bir koreograf” olarak tanımlanan, günümüzün en ünlü caz gitar solistlerinden Biréli Lagrène, CSO ADA ANKARA dinleyicilerini müthiş bir caz yolculuğuna çıkaracak.

MAGAZİN
Giriş Tarihi : 18-01-2023 15:23
CAZ DÜNYASININ DAHİ GİTARİSTİ BIRELI LAGRENE  21 OCAK’TA CSO ADA ANKARA’DA

1966'da Alsace'de çingene bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ve dört yaşında gitar çalmaya başlayan başarılı sanatçı on dört yaşında Strasbourg Çingene Müziği Festivali’nde birincilik ödülü kazanarak dahi olarak anılmaya başlandı. Django Reinhardt'tan güçlü bir şekilde etkilenen Lagrène, 1980`de 14 yaşındayken "Routes to Django: Live" albümünü piyasaya çıkardı. 

Müzikle çocukluk zamanlarında tanışan ve ilk albümünü de çok genç yaşında kaydeden başarılı sanatçı, olağanüstü yeteneği ile caz dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte çalışma fırsatı yakaladı. Stéphane Grappelli, Larry Coryell, John McLaughlin ve Joe Zawinul gibi önemli isimlerle çalışan, 1993 yılında Django d’Or, 2001 ve 2002 yıllarında Victoire de la Musique ödüllerini kazanan Lagrène, dünyada en çok adından söz edilen caz gitaristlerinden biri oldu. 2001 yılında hayata geçirdiği “Gypsy Project” ile de eleştirmenlerin ve cazseverlerin beğenisini kazandı.  

Biréli Lagrène’e kontrbasta William Brunard ve davulda Raphaël Pannier’in eşlik edeceği CSO ADA ANKARA konserinde; müzikseverleri cazdan blues semalarına yeni keşifler bekliyor.  

Bilet Fiyatları:  1. Kategori: 200 TL 2. Kategori: 175 TL 3. Kategori: 150 TL 4. Kategori: 125 TL

 

 

Detaylı bilgi için; “csoadaankara.ktb.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte”uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
izmir antalya bodrum istanbul russian girls pet shop