Fısıltı HABERLERİ
HV
28 OCAK Cumartesi 10:45

ÇEKÇEK” BELGESELİNE PRESTİJLİ ÖDÜL

GAİN Orijinal yapımı “Çekçek”, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti 46. Sedat Simavi Ödülü’ne değer görüldü. Şükran Pakkan’ın yönettiği belgesel, atık toplayıcıların hayatlarına tanık oluyor; konuyu psikolojik, siyasi ve toplumsal boyutlarıyla irdeliyor.

MAGAZİN
Giriş Tarihi : 02-12-2022 18:40
ÇEKÇEK” BELGESELİNE PRESTİJLİ ÖDÜL

Türkiye’de özellikle büyük şehirlerde atık kâğıt toplayıcıların yaşadığı güncel sorunları ve hayat mücadelelerini konu alan GAİN Orijinal belgeseli “Çekçek”, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödüle değer görüldü. Yapımcı, gazeteci ve akademisyen Şükran Pakkan’ın yönettiği yapım, belgesel kategorisinde Sedat Simavi Ödülü’nün sahibi oldu.

Atık kâğıt işçilerinin hayatlarına bir pencere açıyor

Kâğıt toplayıcılar bu işe nasıl başlıyor? Çöp ayrıştırmanın zorlukları neler? İnsanlardan nasıl tepkiler alıyorlar? Fakirlikle nasıl mücadele ediyorlar? Hayalleri neler? Çöp onlar için ne anlama geliyor? Depolarda yaşam nasıl? Yaz kış, yağmur kar demeden mega şehrin çöpleri arasında geri dönüşüm malzemesi toplayan işçilerden devlet ne istiyor?

GAİN Orijinal yapımı “Çekçek” bu sorulara ve çok daha fazlasına cevap veriyor. Belgeselde yapım ekibi, toplayıcılarla birlikte İstanbul’un farklı semtlerinde sokak sokak geziyor, depolarda ortak yaşam süren işçilerin odalarına misafir oluyor. Ödüllü belgeseli GAİN’de izleyebilirsiniz.

 

GAİN şimdi yıllık abonelik seçeneği ile ayda 13,90 TL (yıllık 166,80 TL) karşılığında tüm içerikleri avantajlı fiyatla izleme seçeneği sunuyor. Aylık olarak ise, kredi kartı ve banka kartı ile 21,90 TL’ye abonelik gerçekleştirilebiliyor. GAİN Orijinal yapımlarının ilk bölümlerine ve içeriklerin bir kısmına her zamanki gibi ücretsiz erişilebiliyor.

 

GAİN’i indirmek için:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trgain.mikrogain

https://apps.apple.com/us/app/gai-n/id1516180910

https://appgallery.huawei.com/app/C103593621

 

GAİN Akıllı TV uygulaması, Apple TV ve Android TV’yi destekleyen tüm televizyonlardan, ayrıca Samsung ve LG App Gallery’den “GAİN” aratılarak indirilebilir. 

 

GAİN Hakkında

Yeni nesil dijital içerik ve medya platformu GAİN, istediğiniz zaman, istediğiniz yerden izleyebileceğiniz özgün haber, dizi, film, program, belgesel gibi içerikleri abonelik tabanlı sunan bir yayın hizmetidir. GAİN, “kaliteli zaman, değerli içerik” mottosuyla özel içeriklere, farklı seslere, bambaşka renklere ve bağımsız hikâye formatlarına yer vererek “Şimdi ne izlesem?” sorusuna kaliteli alternatifler sunar.

 

GAİN’e iOS ve Android için geliştirilen uygulamalar ile tüm mobil aygıtlardan, ayrıca Smart TV’lerden ve web üzerinden erişim sağlanabilir. Ücretli ve ücretsiz çok geniş bir içerik kataloğu sunan platformda, özel içerikleri izlemek için abonelik gerekmektedir. 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
izmir antalya bodrum istanbul russian girls pet shop