Fısıltı HABERLERİ
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 07:25

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki istifa etti. Özhaseki'nin istifa nedeni merak edilirken yaptığı sosyal medya paylaşımında açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki istifa etti. Özhaseki'nin istifa nedeni merak edilirken yaptığı sosyal medya paylaşımında açıklamalarda bulundu. İstifasını sağlık sorunlarına bağlayan Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan affını istediğini belirtti ve vatandaşlardan haklarını helal etmelerini istedi. Özhaseki'nin açıklaması şu şekilde:

SİYASET
Giriş Tarihi : 02-07-2024 10:30
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki istifa etti. Özhaseki'nin istifa nedeni merak edilirken yaptığı sosyal medya paylaşımında açıklamalarda bulundu.

UZUN ZAMAN ÖNCE 

Aziz milletimiz, Uzun zaman önce; 1994 yılında Kayserili hemşehrilerimizin yoğun talebi üzerine, belediye başkanı olarak hizmet kervanına katılmıştım. Türkiye’nin zor yıllarıydı o dönemler. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam eden bu yolculukta doğduğum şehre hizmet etmekten, her bir köşesine emek verip iz bırakmaktan derin bir manevi haz duydum. İlerleyen yıllarda çok farklı alanlarda memleket hizmetinde görev almak kader yazgımız oldu. Önce Kayseri Milletvekili sonrasında AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ardından da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak güzel Türkiye’mize hizmet ettim.

CUMHURBAŞKANIMIZLA YOL YÜRÜMEK 
Bu hizmet süresi boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızla yol yürümek her daim bizim için bir onur vesilesi olmuştur. Ülkemizin başına gelen en büyük doğal afette yaraları sarmak ve yıkılan şehirlerimizi imar etmek için tarihi bir sorumluk üstlendim. Hamdolsun; geldiğimiz noktada işlerin çözümünde önemli bir mesafe alınmış oldu. Yol netleşti, yapılacak inşa ve ihya faaliyetleri adım adım belirlendi. Bugün ise; üstlendiğim bu kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim. Aldığım görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştım. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdim.

HELALLİK İSTİYORUM 
Ne kendimin ne de çocuklarımın boğazından haram bir lokma geçmemesine yönelik hassasiyetimi hep diri tuttum. Bundan sonraki dönemde kuracağımız aile vakfında sağlığım elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğim. Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir. Milletimizden haklarını helal etmelerini hususiyle dilerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, göstermiş olduğu güven ve teveccühleri münasebetiyle şükranlarımı arz ediyorum.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR