Fısıltı HABERLERİ
HV
05 HAZİRAN Pazartesi 15:35

CHP’li Ecevit Keleş, Hal esnafını ziyaret etti

NE ESNAF, NE ÜRETİCİ NE DE VATANDAŞ MEMNUN! Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, ne hal esnafını, ne pazarcının, ne üreticinin ne de vatandaşın fiyatlardan memnun olmadığına vurgu yaparak, “14 Mayıs yeni bir başlangıç olacak. Herkes hakkını alacak. Türkiye kazanacak” dedi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 28-04-2023 18:44
CHP’li Ecevit Keleş, Hal esnafını ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Adayı Ecevit Keleş, milletvekili adayı Ali Fetih Gürler ile birlikte Sakarya Sebze ve Meyve Hali esnafını ziyaret etti. Güne erken saatlerde başlayan hal esnafına ‘hayırlı işler’ dileyen Keleş, esnafın sorunlarını dinledi. Hal esnafının da pahalılıktan şikayetçi olduğunu ifade eden Keleş, “Ekonomik kriz her kesimi etkiliyor. Hal esnafımız memnun değil, pazarcımız memnun değil, üretici memnun değil, vatandaş hiç memnun değil” ifadelerini kullandı. Keleş, yaşanan sorunların temel nedeninin yanlış tarım politikaları olduğuna dikkat çekti.

14 MAYIS YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAK Esnafın borç batağında olduğuna işaret eden Keleş, “İşyeri kira ödemelerinde stopaj oranını sıfırlayacağız. Esnafımızı zincir marketler, büyük marketler ve AVM’ler karşısında koruyacağız. Salgın sürecinde kullanılan kredi, BAĞ-KUR ve vergi borçlarının faizlerini silecek, anaparanın uygun vadede ödenmesini sağlayacağız. Esnaflarımızın, e-ticaret platformlarında satış yapmasını destekleyerek, rekabet güçlerini arttıracağız. Küçük esnaf ve sanatkârlarımız için sanayi siteleri kuracağız. Şoför esnafından 10 yaş üzerindeki araçlarının yenilenmesinde ÖTV almayacağız. Halk Bankası’nı esnafın ve KOBİ’lerin bankası yapacağız. Ticaret Bakanlığı’nı “Esnaf ve Ticaret Bakanlığı” şeklinde yapılandıracağız” diye konuştu

14 Mayıs’ın her kesim için yeni bir başlangıç olacağına vurgu yapan Keleş, “Herkes hakkını alacak. Türkiye kazanacak” ifadelerini kullandı.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
izmir antalya bodrum istanbul russian girls pet shop