Fısıltı HABERLERİ
HV
02 EKİM Pazartesi 21:44

Fısıltı Haberleri Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Abdullah BİRİNCİ Bozdağ Film Platolarını Gezdi

Birinci; Yaptığı gezi esnasında, Yoğun ilgi ile karşılaştığını, Çalışanların gelenler ile bire bir ilgilendiğini, Dizide Yer alan oyuncuların gelen konukları ile bire bir ilgilenmesi, diziye olan ilgilerinin artmasını sağladığını belirti. At binme, ok atma, dönem oyuncakları, fotoğraf çektirme gibi birçok faaliyetin bulunduğu Bozdağ Film Platoları unutulmaz deneyimler yaşatmak için İstanbul Riva'da sizleri bekliyor!

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-08-2023 13:35   Güncelleme : 07-08-2023 14:27
Fısıltı Haberleri Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Abdullah BİRİNCİ Bozdağ Film Platolarını Gezdi

Birinci; Yapimci; Mehmet Bozdağ,  Bozdağ Film Platosu Oyuncuları, Boran Alp : Yiğit Uçan Günkut ; Hakan Serim Ve diğer Yardimci oyuncu alplerine. ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR ETTİ.

"Diriliş Ertuğrul", "Kuruluş Osman" ve "Destan" gibi önemli projelere ev sahipliği yapan Bozdağ Film Platoları, tarih severlerin ziyaretine açmıştı. Yapım şirketinden yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından yoğun ilgi gören Bozdağ Film Platoları, ziyaretçilerini Osmanlı'nın kuruluş dönemine götürerek onlara keyifli bir deneyim sunmayı, unutulmaz bir macera yaşatmayı hedefliyor. Platoya gelen ziyaretçiler; Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Bey'in ve babası Ertuğrul Gazi'nin yaşadığı Kayı Obası'nı ziyaret edebiliyor, 

Osmanlı'nın kurulduğu Söğüt'teki dükkanları ve dekorları gezebiliyor. 

Ayrıca buradaki şerbetçide Osmanlı şerbeti ve birçok el yapımı içeceğin tadına bakabiliyor, Yenişehir'in ve Söğüt'ün büyülü sokaklarında dolaşıp geleneksel el sanatlarını deneyimliyor. 

Ziyaretçiler için tarihi bir yolculuk olan gezintide klasik Türk mimarisi ile bezenmiş Ürgenç Çarşısı ve Harzemşah Sarayı da görelebilecek. 

Dizinin hayranları bunun yanında Osman Bey'in Konağı'nda eski Türk aile yaşantısının izlerini görüp, obada ve platonun belirli noktalarında kostüm ve aksesuarlarla fotoğraf çektirebiliyor, usta at binicileri eşliğinde atlı gezintilere çıkabiliyor. 

Bozdağ Film Platoları'nı ziyaret etmek isteyenler için ziyaret saatleri haftanın her günü 10:00-20:00 arası

#BozdağFilmPlatoları 

Yapım: Bozdağ Fi̇lm Proje Tasarım: Mehmet Bozdağ Yapımcı: Mehmet Bozdağ Yönetmen: Ahmet Yılmaz Senaryo: Mehmet Bozdağ, A. Kadir İlter, Fatma Nur Güldalı, Ali Ozan Salkım, Aslı Zeynep Peker Bozdağ Oyuncular: Burak Özçivit (Osman Bey), Yıldız Çağrı Atiksoy (Malhun Hatun), Seda Yıldız (Edebalı), Özge Törer (Bala Hatun), Rüzgar Aksoy (Turgut Bey), Çağrı Şensoy (Cerkutay), Yiğit Uçan (Boran), Deniz Hamzaoğlu (Bayındır Bey), Berik Aitzhanov (Komutan Nayman), Emin Gürsoy (Kumral Abdal), Berk Erçer (Konur), Almıla Uluer Atabeyoğlu (Bengi Hatun), Deniz Barut (İsmihan Sultan), Açelya Özcan (Ayşe Hatun), Taha Baran Özbek (Aktemur), Begüm Çağla Taşkın (Ülgen Hatun), Fatih Ayhan (Baysungur), Miray Akay (Alçiçek), Alpaslan Özmol (Gürbüz Alp), Aybars Kartal Özson (Orhan), Yaman Balcı (Alaeddin), Birsen Dürülü (Kara Ebe), Cemre Demircan (Fatma) 

Kuruluş Osman YouTube kanalına abone olun: http://atv.link/kosman 

Kuruluş Osman Instagram sayfası: https://www.instagram.com/kurulusosman 

Kuruluş Osman Twitter sayfası: https://twitter.com/kurulusosmanatv 

Kuruluş Osman Facebook sayfası: https://www.facebook.com/kurulusosman 

#KuruluşOsman #atv #BurakÖzçivit

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR