Fısıltı HABERLERİ
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 07:13

GELENEKSEL SAKARYA İLİ HENDEK İLÇESİ SELMAN DEDE ŞENLİKLERİ 29 HAZİRAN 2024 TARİHİNDE

Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri’nin tarihinin 29 Haziran’a alındığı açıklandı. Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada, “Bu yıl 20’ncisi yapılacak olan Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri etkinliğimiz, DGS sınavı dolayısıyla daha fazla katılım sağlanması adına 30 Haziran’dan 29 Haziran 2024 tarihine alınmıştır” denildi. YOĞUN KATILIM OLMASI BEKLENİYOR Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri için çalışmalar başladı. Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri, 30 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) dolayısıyla 29 Haziran 2024 Cumartesi gününe alındığı açıklandı. Her yıl yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı etkinliğin tarihinin daha fazla katılım sağlanması adına 1 gün öncesine alındığı ifade edildi.

Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 13-06-2024 15:29
GELENEKSEL SAKARYA İLİ HENDEK İLÇESİ SELMAN DEDE ŞENLİKLERİ 29 HAZİRAN 2024 TARİHİNDE

KOMİTE KURULDU, ALANDA İNCELEMELER YAPILDI

Etkinliklerin organizasyonu için Hendek Belediyesi daire müdürleri ve eski başpehlivanlardan oluşan özel bir komite oluşturuldu ve alanda yapılacak olan çalışmalarla ilgili istişare yapılarak tek tek notlar alındı.

BAŞKAN İRFAN PÜSKÜLLÜ: TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

Selman Dede Mesire alanında düzenlenecek olan etkinlik için gerekli hazırlıkların ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını ifade eden Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu yıl 20’ncini düzenleyeceğimiz Selman Dede Şenliklerimizi 30 Hazirandaki DGS sınavı dolayısıyla bir gün geri çekerek daha fazla katılım sağlanması adına 29 Haziran tarihine aldık. Kısa sürede gerekli hazırlıkları tamamlayıp alanımızı etkinliğe hazır hale getireceğiz. Geleneklerimizin ve ata sporlarımızın yaşatılması adına büyük önem taşıyan bu etkinlikte, yağlı güreşlerimizle pehlivanlarımız er meydanında boy gösterecek. Birçok pehlivanımıza ve misafirimize ev sahipliği yapacağımız, birlik ve beraberlik içinde keyifli anlar yaşanacağı bu etkinlikte tüm halkımızı bir araya gelmeye davet ediyorum” dedi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR