Fısıltı HABERLERİ
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 12:19

İSİYAD Heyetinden KKTC Cumhurbaşkanı Ersin TATAR’A Ziyaret

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cemal Çoban başkanlığındaki İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İş Adamları Derneği (İSİYAD) heyetini kabul etti. Cumhurbaşkanı Tatar kabuldeki konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki bağların, ticari ve ekonomik ilişkilerin iletişim çağında daha da güçlenmesinin ve gelişmesinin önemine işaret etti.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-05-2024 16:32
İSİYAD Heyetinden KKTC Cumhurbaşkanı Ersin TATAR’A Ziyaret

Türkiye’nin birçok bölgesinden uçak seferleri ve yeni havalimanımızın açılmasıyla son 6 ayda Türkiye Cumhuriyeti’nden gelen yolcu sayısının arttığına değinen Cumhurbaşkanı Tatar, küresel dünyada yakınlaşma ve iş birliklerinin arttığını söyledi.

   Yazılım endüstrisinden Ar-Ge çalışmaları ile birtakım sektörlerin gelişmekte olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar, geçmişte yurt dışına göç eden Kıbrıs Türkünün de artık adaya geri dönmekte olduğunu, KKTC’deki faaliyetlerin geliştiğini ve fırsatların doğduğunu kaydetti.  

   KKTC’ye yapılacak yatırımların önemli olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’nden yatırımlarla tecrübelerin paylaşılmasının değerli olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, İSİYAD heyetini ülkemizde görmekten dolayı memnuniyet duyduğunu belirtti. 

   Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs’taki yeni siyasetin iki devletli çözüm olduğunu ve bu siyasetin Türkiye Cumhuriyeti tarafından tam destek aldığını, gün geçtikçe daha da kabul görmekte olduğunu söyledi. Kıbrıs Türkü’nün egemen eşitliği ve eşit uluslararası statüsünün kabulü ile ancak müzakerelere başlanabileceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, “Bir antlaşma olacaksa, KKTC, bu antlaşmanın bir parçası olacaktır” dedi. 

   KKTC’deki yatırım fırsatlarını değerlendirerek doğru yatırımlarla KKTC’nin daha da gelişeceğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, İSİYAD heyetine yürüttükleri çalışmalarda başarılar diledi. 

   İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İş İnsanları Derneği (İSİYAD) Genel Başkanı Cemal Çoban da, derneğin yürüttüğü faaliyetler ve projeler ile ilgili bilgi paylaşarak KKTC’de yapılabilecek yatırımlar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

  İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İş Adamları Derneği (İSİYAD) Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve eski AK Parti Diyarbakır milletvekili Cuma İçten de, derneğin çalışmaları hakkında bilgi vererek, KKTC’de ihtiyaç duyulan alanlara yatırım yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

   İSİYAD’ın Romanya ve Panama temsilcileri belli oldu
Öte yandan, İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İş İnsanları Derneği’nin Romanya ve Panama Temsilcileri belirlendi. 

   İSİYAD Genel Başkanı Cemal Çoban,  İSİYAD Dış ilişkiler Teşkilat Başkanı Özcan Şimşek’in tensipleriyle İSİYAD’ın Romanya Temsilcilik Başkanı olan Kubilay Koçak ile Panama Temsilcilik Başkanlığına getirilen Oğuzhan Sülük’e başarılar diledi. 

   Aynı zamanda İSİYAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Özcan Şimşek, “Cemal Çoban başkanlığındaki İSİYAD Yönetim Kurulumuz, yurt dışında bulunan iş insanları ve vatandaşlarımızla daha yakın ve iç içe olabilmek adına temsilcilikler açma kararı almıştı. 
   Dünyanın her bir ülkesinde yeni başlangıçlara hazırlanıyoruz. Romanya ve Panama Temsilcilerimiz görevlerine başladı. 
   Yurt dışı teşkilatlanmasında bizlere desteğini esirgemeyen Cemal Çoban başkanımıza ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. 
   Hem ekonomik ve ticari ilişkilerimizin yoğun olarak bulunduğu, yüksek düzeyde temasımızın olduğu ülkelerde yeni temsilcilikler açmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 
  Hedefimiz dünyanın daha fazla ülkesinde derneğimizi temsil etmek ve bu bayrak altında yeni projeler üretmek, İSİYAD’ın marka değerini tüm dünyaya tam anlamıyla kanıtlamak, göstermek ve bunu beraber yapabilmektir.” dedi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR