Fısıltı HABERLERİ
HV
07 ARALIK Çarşamba 09:56

Karapürçek Şehit Mehmet Selim Kiraz İmam Hatip Ortaokulu Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Karapürçek ilçesindeki Şehit Mehmet Selim Kiraz İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-09-2022 11:50
Karapürçek Şehit Mehmet Selim Kiraz İmam Hatip Ortaokulu Ziyareti

Öğrencilerimizin derslerine katılan İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına yönelik çalışmaların bu eğitim-öğretim yılında da devam edeceğini belirtti. Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce sürdürülen #NehirProjesi kapsamında 8. sınıf öğrencileri için izleme sınavlarının gerçekleştirileceğini ifade etti. #NehirProjesi ile öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasının yanı sıra sınav heyecanını yenme ve sınav tecrübesi kazanmaları için rehberlik faaliyetlerinin de gerçekleştirildiğini söyledi. Bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönden gelişimlerine katkıda bulunmaya yönelik, #BilimSakarya, #SporSakarya, #SanatSakarya gibi projelerimizin de faaliyetlerine devam edileceğini ifade etti.  

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan #KitapSakarya projemizin yarın gerçekleştirilecek olan kitap okuma etkinliği için “Kitabını unutma, unutursan da kitabın kütüphanenin rafında” sloganımızı hatırlattı. 
   
Öğretmenler odası ziyaretinde ilimizde okullarımızın 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılına hazırlıkları kapsamında detaylı bakım ve onarım faaliyetleri gerçekleştirildiğini belirten Savaşçı, Millî Eğitim Bakanlığımızın bu kapsamda çok büyük bütçeler ayırdığını ve yaz döneminin ilimizdeki okulların da yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıkları açısından çok verimli geçtiğini ifade etti. Öğrencilerimiz için fedakârca emek veren öğretmenlerimize yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR