Fısıltı HABERLERİ
HV
28 OCAK Cumartesi 09:15

Kınık köyü çömlekleri Eskişehir’de sanatseverlerle buluştu

Eskişehir Tepebaşı Belediyesinin bu yıl 15.cisini düzenlediği Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu yerli ve yabancı misafirlerini ağırlarken Sempozyumda Kınık köyü çömlekleri ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-09-2022 10:46
Kınık köyü çömlekleri Eskişehir’de sanatseverlerle buluştu

Tepebaşı Belediyesinin öncülüğünde, Hisarlar, Kılıçoğlu ve ETİ'nin ana sponsorluğunda, Anadolu Üniversitesi ve birçok kuruluşun da desteğiyle sürdürülen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu, birçok sanat dalını sanatseverler ile buluştururken Kınık Köyünde 52 yıllık çömlek ustası Osman Menteş’in standı ilgi görüyor.

Sempozyumda Türkiye ve yurt dışından sanatçıların özgün ve kalıcı eserleri sergilenirken Çömlek ustası Osman Menteş,  ürünlerinin sergilendiği stantta hem çömlek yapımını ziyaretçilere aktarıyor hem Kınık çömlekçiliği hakkında bilgiler veriyor.

Daha öncede Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumuna katıldığını belirten Çömlek ustası Osman Menteş, çömlek sanatını ve Kınık köyü çömlekçiliğini sanatseverlerle buluşturma imkanı sağlayan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür etti.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
izmir antalya bodrum istanbul russian girls pet shop