GENÇ OYUNCULAR SAHNEDE

Festivale katılmak için sene boyunca danışman öğretmenleri ile hazırlanan öğrenciler, oyunlarını 28-31 Mayıs tarihleri arasında Adapazarı Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi’nde sahneleyecekler. Ortaokul öğrencilerinin hazırladıkları oyunları da akranları izleyecek.

Festivalde ilk olarak Yücel Ballık Ortaokulu öğrencileri oyunları ile sahne aldılar. Diğer günlerde ise Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Zümra Kuş Ortaokulu, Mehmet Selim Kiraz İHO, Akyazı TOBB Hüsamettin Bayraktar Ortaokulu öğrencileri sahne alacaklar.

YETENEKLER ÖN PLÂNDA

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Engin Kahraman festival ile ilgili “Bu proje ile öğrencilere tiyatro kültürünü aşılamak, onların tiyatro alanındaki yeteneklerinin ön plâna çıkarılmasını sağlamak, sosyal gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz. Katılan tüm okullarımıza, öğretmen ve öğrencilerimize emekleri için teşekkür ediyoruz, öğrencilerimizi sosyal kültürel faaliyetler alanında her daim desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Kahraman, 3.sü gerçekleştirilen tiyatro festivalinde yüzlerce öğrencinin sahneye çıkmasında ve tiyatro oyunlarını izlemesinde destek ve katkılarını esirgemeyen Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel’e teşekkürlerini iletti.

SOSYAL KÜLTÜREL FAALİYETLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, tiyatro kültürünün öğrencilere aktarılmasının çok önemli olduğuna vurgu yaparak öğrencilerin kendilerini birçok yönden geliştirebilecekleri bu projelere desteklerinin devam edeceğini, emeği geçen herkesi tebrik ettiklerini ifade etti.