Fısıltı HABERLERİ
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 13:29

Sakarya Üniversitesi Öğrencileri Kışlaçay'da Gürcü Kültürü tanıtım çekimini gerçekleştirdi.

Sakarya Üniversitesi Görsel İletişim tasarımı bölümü öğrencileri, Arifiye Kışlaçay Mahallesi'ni ziyaret ederek. Artvin Borçka Gürcü yöre halkının kültürel yemeklerini ve yaşantılarını araştırarak belgesel için mahalle halkı ile özel görüntüler kayda aldılar. Sakarya Üniversitesi Görsel İletişim tasarımı bölümü öğrencileri “Artvin Borçka'dan göç eden Gürcü yöre halkının kültürel yaşantıları ” araştırmak için Kışlaçay Mahallesinde özel program gerçekleştirdi.; “Gürcü Halkı Tanımak” kapsamında mahalle halkından önemli bilgiler alarak Gürcü sofrasının ustalık eserleri ile ilgili önemli bilgiler aktarıldı.

Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 09-05-2024 19:38
Sakarya Üniversitesi Öğrencileri Kışlaçay'da Gürcü Kültürü tanıtım çekimini gerçekleştirdi.

“Gürcü Halkı Tanımak” için gerçeklen programda, yapılan kültürler arası diyaloğun daha verimli olması için öğrenciler, kendilerine komşu bu kültürü, tarihi, etnografyayı ve Gürcistan’ın modern yaşamını daha iyi tanıdı ve analiz etti. Sakarya Üniversitesi Görsel İletişim tasarımı bölümü öğrencileri öğrendikleri bilgilerle Kışlaçay’da gördüklerini birbirleriyle bağdaştırdılar.

Sakarya Üniversitesi Görsel İletişim tasarımı bölümü öğrencileri ziyaretiyle ilgili düşüncelerini belirterek kültürler arası irtibatı daha da derinleştireceğini ifade ettiler.

Ziyarette öğrencilere gösterdiği yakın ilgi ve emek için Kışlaçay Mahallesi Muhtarı Cemal Aldemir- Azaları Nergün Acar Ve Hülya Alşan ve tüm Kışlaçay halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde konuştular.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR