Fısıltı HABERLERİ
HV
29 KASIM Çarşamba 12:57

Şehit Mehmet Solak İlk ve Ortaokulu Ziyaret Edildi

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Erenler ilçesinde bulunan Şehit Mehmet Solak İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-10-2022 13:16
Şehit Mehmet Solak İlk ve Ortaokulu Ziyaret Edildi

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, ziyareti sırasında öğrencilerimizle sohbet ederek öğrencilerimize yeni eğitim-öğretim dönemi için başarılar diledi. Öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına yönelik çalışmaların bu eğitim-öğretim yılında da devam edeceğini belirterek Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce sürdürülen #NehirProjesi kapsamında 8. sınıf öğrencileri için izleme sınavlarının gerçekleştirileceğini ifade etti. #NehirProjesi ile öğrencilerimizin Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan bilişim sistemi sayesinde kazanımlara dair kendi durumlarını izleyebildiklerini, konu eksiklerinin tamamlanması için okul yönetimi ve öğretmenler tarafından çalışmalar yapılabildiğini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakanlığımız tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik dağıtımı yapılan ücretsiz ders kitaplarıyla beraber bu yıl ilk defa 2. sınıftan 12. sınıfa kadar yardımcı kaynak kitapların da öğrencilerimizin sıralarında yerlerini aldığını ifade etti. Sınıf ziyaretlerinde öğrencilerimizin ders ve etkinliklerine katılmasının ardından öğretmenlerle bir araya gelen Savaşçı, okul temelli mesleki gelişim faaliyetlerine değindi. Öğretmenlerimizin istedikleri alanlarda kişisel ve mesleki gelişimlerine dair eğitim planlamalarının okul temelli olarak verildiğini hatırlatarak yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diledi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR