Fısıltı HABERLERİ
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 08:06

Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bayramların barışın ve kardeşliğin sembolü olduğu belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı bu yıl da hep beraber kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.

SİYASET
Giriş Tarihi : 15-06-2024 16:46
Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Dini bir ibadet olarak kurban ise ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.

 

Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir.

 

Bayramlaşma İkinci Gün

 

Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Bu vesile ile; Kurban Bayramının Milletimize ve İslâm Alemine hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz eder, sevdikleriyle bayram geçirmek isteyen, memleketlerine doğru yola çıkan vatandaşlarımıza trafikte dikkatli olmalarını ve kazasız belasız selamet içinde bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı bayramın ikinci günü saat 13.30’da Belediye Hizmet Binamızda bayramlaşma programımıza bekliyoruz.”

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR