Fısıltı HABERLERİ
HV
13 NİSAN Cumartesi 16:59

Serdivan Maarif Ailesi Engelliler Haftasını Kutladı

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla Serdivan İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Engelliler Haftası Farkındalık Programı gerçekleştirildi.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-05-2023 12:07
Serdivan Maarif Ailesi Engelliler Haftasını Kutladı

İlçe genelindeki özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıfları bulunan okulların katılımıyla Hakkı Demir Ortaokulu tarafından hazırlanan programa; Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Serdivan Belediyesi Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, Şube Müdürleri, öğrenciler, öğretmenler, okul müdürleri ve veliler katıldı.

 

“Sevgi İle Engelsiz Yarınlara Hep Birlikte” kortej yürüyüşüyle başlayan Engelliler Haftası kutlama programında özel eğitim okullarının Cadde 54 AVM de hazırladığı sergi büyük beğeni topladı. Programda özel öğrenciler şiirler okudular, şarkılar seslendirdiler, ritim gösterisi sundular.

 

Özel eğitim öğrencilerinin yıl boyunca yaptığı çalışmaların yer aldığı sergi Serdivan Kaymakamı Ali Candan ve programa katılan davetliler tarafından açıldı. Sergiyi beğeniyle gezen davetliler; kalplerdeki ve zihinlerdeki engellerin kaldırıldığı bir dünya temennisiyle Engelliler Haftasını tebrik ettiler.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR