Fısıltı HABERLERİ
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 14:04

SİTEDE YAZ KURSU

Bu akşam sitemizde oturan öğretmenlerle bir toplantı yapıldı. Site yönetiminin duyurusuyla yapılan toplantıda sitemizdeki çocuklar için Yaz Okulu açılması gündeme geldi. Yaz döneminde çocukların ve gençlerin çağdaş eğitim anlayışı içinde dinlencelerini değerlendirmek için çeşitli etkinlikler yapılmasına karar verildi. Öğretmenlerden gelen görüş ve öneriler doğrultusunda Taş Baskı, drama ve çeşitli oyunlar, satranç, site içi broşür çıkarılması, deneyler, kitap okuma saati, şiir yorumlama, çeşitli zeka oyunları, ingilizce şarkılar ve ilkyardım gibi etkinliklere yer verilmesi kararlaştırıldı.

Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 11-07-2024 09:46
SİTEDE YAZ KURSU

Haftanın beş günü, günde bir saat olmak üzere yapılacak çalışmalarda sitede yaşayan öğretmenler gönüllü olarak görev yapacak. Ağustos ayı sonunda tüm etkinliklerde edinilen kazanımların sergileneceği bir şölen yapılması da alınan kararlar içinde. 

Oyunla eğitim anlayışı ve uygulamalarıyla çocuklarımıza olumlu ve erdemli  davranışlar kazandırmak, kursun temel amacı ve işlevi. Anne ve babalar da kendi çocuklarıyla birlikte kitap okumanın, oyun oynamanın, nitelikli zaman geçirmenin keyfini ve mutluluğunu yaşayacaklar. Çocuklar kadar anne ve babalar da keyifli ve eğlenceli zaman geçirecekler.

Tüm sitelere örnek olmasını umduğumuz ve dilediğimiz bu çalışmada , öncülük yapan site yönetimine, görev ve sorumluluk alacak öğretmen arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler ederiz.

HABER; Zeki BAŞTÜRK

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR