Fısıltı HABERLERİ
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 08:55

(UBT) Uluslararası Basın Teşkilatı; Türk Medyası Tekrar Ayağa Kalkıyor

Yandaş gazeteciliğe- Dışarıdan Beslenmeye- Vakıflardan Maaş Almaya-Kalemşörlük yapmaya-Sahibinin sesi olmaya son verecek gazeteciler bir çatı altında toplanmaya başladı. Uluslararası Basın Teşkilatı Gerçek Gazetecileri Topluyor Türkiye ve Türk Cumhuriyetlerinin sesi olmak için yola çıkan UBT Uluslararası basın teşkilatı ilkelerini açıkladıkça rekor sayılacak derecede katılım almaya başladı.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-06-2024 18:59   Güncelleme : 22-06-2024 17:22
(UBT) Uluslararası Basın Teşkilatı; Türk Medyası Tekrar Ayağa Kalkıyor

ULUSLARARASI BASIN TEŞKİLATI

Ulusal Basın Teşkilatı Kervanına Katılımlar Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Gazetecilik ilke ve ahlak kurallarını benimseyerek sosyal sorumluluk adına gazetecilik yapan medya mensuplarının tüm haklarını savunmak adına harekete geçen UBT mesleki etik kurallara uyma dışında istediği tek kural gazeteci- yazar- şair ve medya çalışanlarından tarafsızlıklarını korurken tarafsız olmamaları gereken tek şeyin ise daima Türk Milleti ve Türk devletinden yana taraf olmalarıdır.

Bu nedenle ülkemizde ve Türk cumhuriyetlerinde aktif gazetecilik yapan medya mensuplarının 4. kuvvet medyanın gerçek gazetecilikle tekrar saygınlığını kazanmak için geç kalınan adımların atılması ve milletin sesi olma kararını almıştır.

(UBT) Uluslararası Basın Teşkilatı olarak başta Türk cumhuriyetlerinden dahil ettiği gazetecilerle habercilik ağını genişletirken uluslararası gidip- gelen gazetecilerin çalışma ortamının iyileştirilmesi UBT Uluslararası Basın Teşkilatı Kimlik kartının Uluslararası arenada saygınlık kazanması, doğru habercilikte öncü gazetecilerin fikir ve düşüncelerinin paylaşılması, Gazetecilerin haklarının korunması, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla uyumlu çalışılması, doğru,, tarafsız, haber ve analizleriyle Millet ve Devlet arasında koordinasyon görevi yapmayı hedeflerken uluslararası yapılan dezenformasyonlara dur diyebilecek tedbirleri ortaya koyarak halkın gerçekleri öğrenmesi düşünülen hedeflerdir.

Bu gerçeklikle yola çıktığı anlaşılan UBT şimdiye kadar meslek örgütü adına kurulmuş olan birçok çatının kurucusunun kurulduğu günden günümüze koltuğunu terk etmeden sadece bir şeyler yapıyor gibi görünüp gerçekte suda havan döktüklerinin anlaşılmış olmasından dolayı UBT rekor sayılacak katılım almaya başladı.

Yönetim kurulunun sadece iki yıl görevde kalacağı bir yapı ile ikinci kez seçilemeyecek olan yönetimin şimdiden gazeteci ve medya mensuplarının "galiba gerçek gazetecilik dönemi başlıyor" demelerini sağladı.

Hasan Oktay-Mustafa Akbaba-Mehmet Bozkurt-İbrahim Erdem Karabulut-İsmail Türk-Halil Mert-Bahattin Yalçın Hatunoğlu-Yavuz Selim Demirağ-İlknur Gülebaş-Süheyla Üstek-Selim Çoraklı-Cem Güzel-Mehmet Gülnahar- İsa Muslubaş gibi başarılı akademisyen ve gazetecilerin öncülüğünde atılan adım ses getirmeye devam ediyor.

Yüzlerce TV bünyesinde barındıran son saat kurucusu ve fil-Box Platform başkanı Avukat gazeteci- Yazar Ayhan Köseoğlu-İstanbul Şile ilçesinin saygın sesi Yasemin Eryıldız Kuzu-İnsiyatif Gazetesi yayın kurulu başkanı Mithat Özdemir,Şair ve Yazar Radyo Programcısı Meryem Akın-Yorumlarıyla gündemi değiştiren eski milletvekili Kemal Albayrak,Yazılarıyla bir kitleyi ayağa kaldıran Hayrettin Alp-Kadın ve Çocuk Haklarının savunucusu keskin kalem Candan Fer-Yazdığı kitapla gençlere örnek olan Gökçe Temizöz Harran Üniversitesi dönem birincisi İstanbul Üniversitesi gazetecilik mezunu  şair yazar Mustafa Ercan-Yönetmen,Yazar, Göktuğ Bağcı- Fatih Haber Ajansı Fatih Dadaşoğlu-- Ankaranın cesur gazetecisi Onur Dedeoğlu- İletişimci Kafkassam üyesi Oğuzhan Kuruhan -İletişimci- Yazar Salih Levent Uğurlu-Paşa ve İstanbul Haber imtiyaz sahibi Yılmaz Birinci-Genç iletişimci Furkan Korkmaz-Dr. Öğretim üyesi iletişimci Erdem Bilgili-  Hilal TV Y.K.Başkanı Hamza Eminoğlu-Genç neslin takip ettiği usta kalem habererk yazarı Hasan Gömleksiz,Gençtürk gazetesi imtiyaz sahibi Oktay Akcan-Kuvayi Milliye ruhunu yaşatmaya çalışan gazeteci yazar Müjdat Öztürk-Adatürk haber gazetesi Murat Zımba- İletişimci Aylin Kuruhan-Araştırmacı Gazeteci Hasan Terzi-Nerede bir Türkçülük hareketi başlatılmışsa orada yer alan usta kalem Ahmet Selim Arslan UBT çatısı altında gerçek gazetecilik ve devlet ile millet arasında köprü olmak adına gözünü budaktan sakınmayan kararlılıkla aramıza katılarak güç birliği ile yeniden 4. kuvvet medya demek için adım atmışlardır.

Bu katılımları ile kendilerini kutluyor, aramıza katılımlarından dolayı memnuniyetimizi kendileri ve  kamuoyu ile paylaşıyoruz.

ULUSLARARASI BASIN TEŞKİLATI
YÖNETİM KURULU

HABER; Bülent ERTEKİN

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR