BUYURUN DOSTLAR(!) BUYURUN!!!! 
HALİL İBRAHİM SOFRASINA

Sofra...  
Halil İbrahim sofrası...   
Nedir?
Sofra kelimesi dilimizde sıklıkla karşımıza çıkan sözcükler arasındadır.
Sofra kelimesi Arapça kökenlidir.
TDK’ye göre sofra kelimesi ise şu anlama gelmektedir:

- Masa, sini vb. şeylerin, yemek yemek üzere hazırlanmış durumu
- Birlikte yemek yiyenlerin tümü
- Genellikle tekerlek biçiminde, üzerinde yemek de yenebilen ayaklı hamur tahtası.
Son 6 lı masanın tarumar edilmesinden sonra gözden kaçan bir beyanat var. Masanın büyük ortağı, ana muhalefet partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği bir video bu sofrayı, Halil İbrahim sofrasını tekrar gündeme gelmesine vesile oldu.
Habere dönelim.
Son dakika: İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıktığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iki dakikalık video yayımladı. Videoda zehir zemberek ifadeler kullanan Kılıçdaroğlu, isim vermeden Akşener'i hedef alarak, "Sofra büyümek zorunda, bunu da kimse durduramaz. Bu sofrada siyasi oyunların, nezaketsizliğin, Erdoğan dilinin yerinin olmaması gerekirdi. Bu sofraya oturanlar böyle oturdu, kalkan da ancak bu sebepten kalkacaktır." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKEN VİDEO

Akşener'in bu çıkışı sonrası gözlerin çevrildiği Kemal Kılıçdaroğlu cephesinden dikkat çeken bir paylaşım geldi. Sosyal medya hesabında 2 dakikalık bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, isim vermeden Akşener'e sert sözlerle yüklendi.

"HEP HALİL İBRAHİM SOFRASI'NDAN BAHSETTİK"

6'lı Masa'da "Erdoğan dilinin" olmaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Sevgili halkım, biz bu yola çıkarken hep Halil İbrahim sofrasından bahsettik. Çünkü bu sofraya bu ülkenin tüm renklerini davet etmemiz gerekir dedim, yoksa bu ülke iflah olmaz dedim. 
   Türkiye'nin tüm renklerini birleştire birleştire, kazanmak için yola çıktık. Soframız böylece gittikçe genişledi. Çünkü amaç sadece ceberut sarayı göndermek ya da değiştirmek değildi; amaç, aynı zamanda yeni ve güzel Türkiye oluşturmaktı." şeklinde devam edip giden bir açıklama.
   Burada durup herkesin kendisine şu soruyu sorması gerekir.
-Sofra neyi temsil ediyor?
-Sofrada ne yenilecek?
-Sofradakini kimler yiyecek?
-Sofrada memleket mi yenilecek?
-Sofrada Recep Tayyip Erdoğan mı yenilecek?
-Sofrada ülkenin yeraltı ve yerüstü zenginlikleri mi yenilecek?
Sorular...
Sorular.
   Bu beyanattan anlaşılacağı üzere mesele adam gibi ülkeye yeni bir soluk, yeni bir nefes, yeni bir ivme kazandırmak değil. İhtilaller ile ülkenin siyasi iradesini yenemeyen ABD nin yeni ayak oyunları ile ve artık açık ve net şekilde seçimden önce ve seçildikten sonra "ihtilallerle yenemedik, seçimlere vereceğimiz destekler ile yeneceğiz" diyen Biden, ortaya koydukları Halilibrahim sofrası ile ülkenin tarumar edilmesinin startını ve oyuncularına adresi göstermiştir.
  Yani geldiğimizde Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi "memleketi, Türkiye'yi yemeye geliyoruz." Mesajını vermiştir.
   
   Tevfik Fikret'in şiirinde olduğu gibi:
Fakat sakın çekinmeyin, yiyin, yutun, hapır hapır.

Yiyin efendiler, yiyin; bu han-ı iştiha sizin;
Doyunca, tıksırınca, patlayıncaya kadar yiyin!

Lakin unutmayın, Rabbimiz Enfal Suresi(8) ayet 30'da buyurduğu gibi,

"Hani bir zamanlar kâfirler ya seni tutuklayıp hapsetmek veya öldürmek ya da yurdundan zorla çıkarmak için bir takım tuzaklar kuruyorlardı. Onlar böyle tuzaklar hazırlayadursunlar, ama Allah da onların tuzaklarına karşılık verecektir. Çünkü Allah, tuzak kuranlara en güzel karşılığı verendir."
Amenna...
   İnandık ve biat ettik.
   Yiyemiyeceksiniz...
   Paylaşamayacaksınız...
   Tıpkı 15 Temmuz da olduğu gibi bu millet bayrağına, toprağına ve bu ülkeye hizmet edenlerine sahip çıkacaktır.

Selam ve dua ile.
Bülent ERTEKİN