Fısıltı HABERLERİ
HV
25 MART Cumartesi 21:07

DİLLERDEN DÜŞMEYEN SORU: NEDEN?

Bülent ERTEKİN
Bülent ERTEKİN
Giriş Tarihi : 28-01-2023 16:34

DİLLERDEN DÜŞMEYEN SORU: NEDEN?

Fıtratımızın gereği olarak sorular sorarız. Zira konuyu ya bilmiyoruz yada şüphelerimiz vardır. O şüphelerin izale edilmesi için muhakkak o soruların sorulması ve cevaplarının da alınması gerekir.

Neden...
Niçin...
Niye.

Herkes gitti.
Cumhurbaşkanı...
Başbakan...  
Bakanlar...
Milletvekilleri...
STK lar...
Dernekler...
Vakıflar...
İş insanları.
Say say bitmez.

Ama sadece onlar gitmedi. Oysa aynı bölgede, aynı vilayette idiler. Aralarında dağlar, okyanuslar, dereler tepeler yoktu.
Bir ses...
Bir nefes kadar yakınlarında idiler.

Diyarbakır’da terör örgütü PKK tarafından kandırılarak ya da zorla dağa kaçırılan çocukları için aylardır HDP İl Binası önünde oturma eylemi yapan Diyarbakır anneleri, bir yeni yıla daha evlatlarından ayrı girmenin acısını yaşıyor. 

Yıllardır evlat hasreti çeken anneler, 2023 yılında çocuklarına kavuşmayı istiyor.

Diyarbakır'da, anne Hacire Akar'ın HDP aracılığıyla dağa kaçırılan oğlu Mehmet Akar için 22 Ağustos 2019'da HDP İl Başkanlığı önünde başlattığı oturma eylemi yaz demeden kış demeden devam ediyor.

Gelenler...
Yada gelip te bir selâm dahi vermeden gidenler kim yada kimlerdi?  

Helalleşme ziyareti... 
Mart 2022.
Kemal Kılıçdaroğlu Diyarbakır'a geldi. Geldi gelmesine de kimleri ziyaret etti dersiniz?

Cevap: Cezaevinden çıkan eski mahkûmları ziyaret etti.
Selahattin Demirtaş'ın babasını da ziyaret etti.

Ya Diyarbakır Anneleri?
Yooo sadece o kadar.
Sayın Kılınçdaroğlu Diyarbakır annelerinin ziyaretine gitmedi.

Yazının başlığındaki dillerden düşmeyen soru: Neden?

Aradan 11 ay geçti geçmesine lakin bu sorunun cevabı hâlâ konuşuluyor... 

Yorum...  
Yorum da çok.
Konuşan da.
Netice???

Gelelim 6'lı masanın büyük ortağı İP'ye.  

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2'nci Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere geldiği Diyarbakır'da idi.

Akşener'in, Diyarbakır annelerini ziyaret edeceği konuşuluyordu. Yazıldığı gibi de oldu  sadece konuşuldu Neticede o da ziyaret etmedi.

Meral Hanım'ın, Diyarbakır'a 3'üncü gelişi.
Anneler hep beklediler,
O da bir ana...
O da bir büyük anne dediler, ümitle yollarını gözlediler, gelir mi diye.
Gelmedi... 
Annelerde, hüsran yine hüsran. 

Şimdi dillerden düşmeyen o soruyu tekrar soruyoruz: Neden?

Selâm ve dua ile.
Bülent ERTEKİN

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI DOSTLAR, ENGELLİ KARDEŞLERİNİZİ ZİYARET ETMEYİ İHMAL ETMEYİN. SİZLERDEN GELENLER. SON DAKİKA (!) ONLARI DA DUALARINIZ DA UNUTMAYIN. BUYURUN DOSTLAR(!) BUYURUN!!!! HALİL İBRAHİM SOFRASINA GENÇSENİZ; ÇEVRENİZDE DÜŞLERİNİZİN İÇİNE TÜKÜREN BİRİ MUTLAKA VARDIR. SİYASETTE BAZEN 24 SAAT BİLE UZUNDUR...” ÖLÜM DE VAR UNUTMA!!! DEPREM MEKTUPLARI. DEPREM MEKTUPLARI (4) HEPİMİZ AYNI TOPRAĞA GÖMÜLDÜK. DEPREM MEKTUPLARI (3) BİR DEPREM OLDU... DEPREM MEKTUPLARI ACILI BABANIN MEKTUBU... "DÜNYA'DA BİR TEK MÜ'MİN ÜŞÜYORSA, ISINMA HAKKINA SAHİP DEĞİLSİN!» GEÇMİŞ OLSUN, ESRA TAZE DEPREM...EMPATİ YAPTINIZ MI? Depremi Yaşayan Yazarımız Cevahir Aydın'ın Mektubu LİYAKATSIZ EŞEKLERE(!) HİÇ BİR MAKAMIN, DEĞERİN VE EMANETİN TESLİM EDİLMEMESİ DİLEĞİYLE. ALTI OKUN YILMAZ BEKÇİLERİ NEREDESİNİZ? ONLARI DUALARINIZ DA UNUTMAYIN. ÇAKAL GİBİ DOSTUMUZ OLACAĞINA, ASLAN GİBİ DÜŞMANIMIZ OLSUN. BABALAR VE KIZLARI NİÇİN CUMHUR İTTİFAKI. BAYRAK UĞRUNDA ÖLMEYE HAZIR OLAN KOMUTAN, KORGENERAL HASAN KUNDAKÇI Bayrak... Ezan... Kur'an... Vatan. SIRTINDA BİR DAMLA SUYLA GELEN KARINCANIN TARAFI KAZANACAKTIR. SAYIN BABACAN, KİMİN KILINCINI SALLIYOR? ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN. AĞIZLARDAN LİYAKAT LAFINI DÜŞÜRMEYEN DOSTLARA... CHP'YE GÜVENİP DEVLETİ TESLİM ETMEYİN, ZİRA... MUHALEFET Mİ? DAHA ADAY BULAMADI. GÖZLERİ OLUP DA GÖRMEYEN BASİRETİ BAĞLANMIŞLARA İŞTE BÖYLE GİYDİRİLİR. PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALIYOR (!) CAN DÜNDAR, SİZ VATAN HAİNİ DEĞİL MİSİNİZ? HERKES VATANINI SEVER. LÂKİN, HERKES VATANI İÇİN ÖLMEZ. ATA SPORUMUZ CAMİ KAPATMAK. YANINDA YURDUN EVLATLARI OLURSA ASLA YENİLMEZSİN. CHP "DEĞİŞTİ" DİYENLERE YİNE YENİDEN HATIRLATMADIR. EŞEK; KİTABI KENDİ DİLİYLE, YANİ EŞEKÇE OKUR ANLAYABİLMENİZ İÇİN EŞEK OLMANIZ LAZIM.. Rabbim sizi ve ailenizi HAFIZ ismiyle salimen KORUSUN İZZETİ NEFSİNİ, PARAYA, MAKAMA SATANLARA!!! BİZ NE ÇEKTİYSEK BİZE BENZEYİP DE BİZDEN OLMAYANLARDAN ÇEKTİK. EŞEK DEYİP GEÇMEYİN TEŞEKKÜRLER ÖĞRETMENİM BİR GECE ANSIZIN... HESAP VAKTİ... YAŞASIN ÜMİT!!! KAHROLSUN YEİS!!! BİZİM ÇOCUKLARIMIZ NEYSE AYNI ONLARI DA O ŞEKİLDE GÖRÜYORUZ. TEYYO PEHLİVAN! GURUR DUYUN... ORMANLAR SIKI KORUMAYA ALINDI: ODUN HIRSIZLIĞI ARTIYOR(!) Bazıları Babasının Kıymetini Bilmez, Bazıları Kıymet Bilecek Bir Baba Bulamaz. EĞİTİM ŞART ABİİİİ MESELE TAYYİP DEĞİL ARKADAŞ, SEN HÂLÂ ANLAMADIN MI? BİRAZ KONUŞALIM MI, BABA... SANA GELİR..!!! DEVLET TERBİYESİ VE BUGÜNÜN SİYASETÇİLERİ EMEĞE SAYGI (Bülent & Sebile Ertekin) YILLARCA EŞEKLERİ, DANA DİYE ÖNÜMÜZE KOYMADILAR MI? YALAN SÖYLEDİKLERİNİ BİLİYORUZ. Kırk Yıllık Kani Olur Mu Yani  HER ÜREN İTİN AĞZINA TAŞ ATSAN DÜNYADA TAŞ KALMAZ CHP’NİN ASIRLIK AYIBI MEZAR TAŞINDA İKİ SORUNUN CEVABINI ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYARAK VERİN! BU YAZI CAMİİ PROVAKATÖRLERİNE! SAÇMALAYAN HERKESİ TUTUKLAYACAKMIYIZ? HIRSIZ KADAR EVİN SAHİBİNİNDE SUÇU YOK MU? BURADAYIM!!! EŞEKLE BAKAN ARASINDA NE FARK VARDIR? MUSTAFA AĞABEY...
izmir antalya bodrum istanbul russian girls pet shop