Fısıltı HABERLERİ
HV
25 MART Cumartesi 19:46

HERKES VATANINI SEVER. LÂKİN, HERKES VATANI İÇİN ÖLMEZ.

Bülent ERTEKİN
Bülent ERTEKİN
Giriş Tarihi : 30-12-2022 09:36

HERKES VATANINI SEVER.
LÂKİN, HERKES VATANI İÇİN ÖLMEZ.

Sevmek...
Aşktır.
Vatanını seviyor musun? derseniz herkes eminim ki yüreğini parçalarcasına,  
"Elbette!!!" diyecektir. Bundan emin olun kime sorarsanız sorun alacağınız cevap tektir. 

Sevmek...
Ölmek...
Seviyorsanız niçin ölesiniz ki? Oysa öyle zamanlar gelir ki evet ölürsünüz, ölmek istersiniz. Sonunda kutlu bir müjde var ise. 

Elbette ölmek bir terhis teskeresidir. Lâkin kışla da kalmak isteyen ne mangal yürekliler(!) var, kuşkusuz bu mangal yüreklilerden (!) bir çoğu sizinde etrafınızdadır.

Evet herkes vatanını sever.
Lâkin herkes vatanı için ölmez, ölemez.

Sizler...
Bizler...
Kısacası "Ben bu vatanın evladıyım" diyen herkes, vatanını sevenler ile vatanı için ölenleri 15 Temmuz gecesi hep beraber gördü(k).

O gün;
Market önlerinde pirinç, makarna, bakliyat almak için nerede ise kapıları kıracak kadar arbede yaşanılan görüntüleri...

Bir karton sigara almak için tekel bürosu önünde kuyrukta bekleyenleri...

Viskiler, içkiler alanları...

Fırınların kapılarında ekmek almak için kuyrukta bekleyenleri...

Tankın arasından adeta kortej eşliği ile parti teşkilatının ileri gelen siyasetçilerin evinde kahvelerini büyük bir keyif içinde yudumlarken..

Tencere, tavalar ile pencerelerde âdeta gelin halayı çeken VATANINI SEVENLERİ(!) gördük mü, evet dibine kadar gördük. 

Diğer yanda.

Tankın altına yatan...
Ölürsem al bayrağımın altında öleyim diyen 15 lik delikanlıları...

Havuzun suyu ile "ölürsem abdestim ile Rabbimin huzuruna gideyim" diyen anaların kınalı kuzularını, sevgililerinin kara gözlülerini...

Komutanından aldığı emirle, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı işgal etmeye gelen darbeciyi gözünü kırpmadan öldüren, aslan yürekli kahramanlar var.  
İşte vatan için ölmenin adı budur, yada Ömer Halis Demir'dir. 

"Abdulhamid'i öldürecekler!!!" deyip de yollarda ihtilale ve ihtilalcilere âdeta posta koyan ölümüne vatanını seven sevdalılarını da gördük.

Vatanını sevmek ile...
Vatanı için ölmek arasındaki ince ayrıntı bu olsa gerek. 

Kim söylemiş ise güzel söylemiş.

"Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker görmedim."

Vatan sevgisi işte böyle büyük bir inanç ve kudrettir. O kudretin hayat kaynağı da İmandır.

Ne mutlu vatanı seven ve sevdiği uğruna ölüme gülerek gidenlere...

Cumanız hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.


Selâm ve dua ile.
Bülent ERTEKİN

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI DOSTLAR, ENGELLİ KARDEŞLERİNİZİ ZİYARET ETMEYİ İHMAL ETMEYİN. SİZLERDEN GELENLER. SON DAKİKA (!) ONLARI DA DUALARINIZ DA UNUTMAYIN. BUYURUN DOSTLAR(!) BUYURUN!!!! HALİL İBRAHİM SOFRASINA GENÇSENİZ; ÇEVRENİZDE DÜŞLERİNİZİN İÇİNE TÜKÜREN BİRİ MUTLAKA VARDIR. SİYASETTE BAZEN 24 SAAT BİLE UZUNDUR...” ÖLÜM DE VAR UNUTMA!!! DEPREM MEKTUPLARI. DEPREM MEKTUPLARI (4) HEPİMİZ AYNI TOPRAĞA GÖMÜLDÜK. DEPREM MEKTUPLARI (3) BİR DEPREM OLDU... DEPREM MEKTUPLARI ACILI BABANIN MEKTUBU... "DÜNYA'DA BİR TEK MÜ'MİN ÜŞÜYORSA, ISINMA HAKKINA SAHİP DEĞİLSİN!» GEÇMİŞ OLSUN, ESRA TAZE DEPREM...EMPATİ YAPTINIZ MI? Depremi Yaşayan Yazarımız Cevahir Aydın'ın Mektubu LİYAKATSIZ EŞEKLERE(!) HİÇ BİR MAKAMIN, DEĞERİN VE EMANETİN TESLİM EDİLMEMESİ DİLEĞİYLE. ALTI OKUN YILMAZ BEKÇİLERİ NEREDESİNİZ? ONLARI DUALARINIZ DA UNUTMAYIN. ÇAKAL GİBİ DOSTUMUZ OLACAĞINA, ASLAN GİBİ DÜŞMANIMIZ OLSUN. DİLLERDEN DÜŞMEYEN SORU: NEDEN? BABALAR VE KIZLARI NİÇİN CUMHUR İTTİFAKI. BAYRAK UĞRUNDA ÖLMEYE HAZIR OLAN KOMUTAN, KORGENERAL HASAN KUNDAKÇI Bayrak... Ezan... Kur'an... Vatan. SIRTINDA BİR DAMLA SUYLA GELEN KARINCANIN TARAFI KAZANACAKTIR. SAYIN BABACAN, KİMİN KILINCINI SALLIYOR? ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZMASIN. AĞIZLARDAN LİYAKAT LAFINI DÜŞÜRMEYEN DOSTLARA... CHP'YE GÜVENİP DEVLETİ TESLİM ETMEYİN, ZİRA... MUHALEFET Mİ? DAHA ADAY BULAMADI. GÖZLERİ OLUP DA GÖRMEYEN BASİRETİ BAĞLANMIŞLARA İŞTE BÖYLE GİYDİRİLİR. PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALIYOR (!) CAN DÜNDAR, SİZ VATAN HAİNİ DEĞİL MİSİNİZ? ATA SPORUMUZ CAMİ KAPATMAK. YANINDA YURDUN EVLATLARI OLURSA ASLA YENİLMEZSİN. CHP "DEĞİŞTİ" DİYENLERE YİNE YENİDEN HATIRLATMADIR. EŞEK; KİTABI KENDİ DİLİYLE, YANİ EŞEKÇE OKUR ANLAYABİLMENİZ İÇİN EŞEK OLMANIZ LAZIM.. Rabbim sizi ve ailenizi HAFIZ ismiyle salimen KORUSUN İZZETİ NEFSİNİ, PARAYA, MAKAMA SATANLARA!!! BİZ NE ÇEKTİYSEK BİZE BENZEYİP DE BİZDEN OLMAYANLARDAN ÇEKTİK. EŞEK DEYİP GEÇMEYİN TEŞEKKÜRLER ÖĞRETMENİM BİR GECE ANSIZIN... HESAP VAKTİ... YAŞASIN ÜMİT!!! KAHROLSUN YEİS!!! BİZİM ÇOCUKLARIMIZ NEYSE AYNI ONLARI DA O ŞEKİLDE GÖRÜYORUZ. TEYYO PEHLİVAN! GURUR DUYUN... ORMANLAR SIKI KORUMAYA ALINDI: ODUN HIRSIZLIĞI ARTIYOR(!) Bazıları Babasının Kıymetini Bilmez, Bazıları Kıymet Bilecek Bir Baba Bulamaz. EĞİTİM ŞART ABİİİİ MESELE TAYYİP DEĞİL ARKADAŞ, SEN HÂLÂ ANLAMADIN MI? BİRAZ KONUŞALIM MI, BABA... SANA GELİR..!!! DEVLET TERBİYESİ VE BUGÜNÜN SİYASETÇİLERİ EMEĞE SAYGI (Bülent & Sebile Ertekin) YILLARCA EŞEKLERİ, DANA DİYE ÖNÜMÜZE KOYMADILAR MI? YALAN SÖYLEDİKLERİNİ BİLİYORUZ. Kırk Yıllık Kani Olur Mu Yani  HER ÜREN İTİN AĞZINA TAŞ ATSAN DÜNYADA TAŞ KALMAZ CHP’NİN ASIRLIK AYIBI MEZAR TAŞINDA İKİ SORUNUN CEVABINI ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYARAK VERİN! BU YAZI CAMİİ PROVAKATÖRLERİNE! SAÇMALAYAN HERKESİ TUTUKLAYACAKMIYIZ? HIRSIZ KADAR EVİN SAHİBİNİNDE SUÇU YOK MU? BURADAYIM!!! EŞEKLE BAKAN ARASINDA NE FARK VARDIR? MUSTAFA AĞABEY...
izmir antalya bodrum istanbul russian girls pet shop