MiLLETİN AYARLARI İLE OYNAMA, SEZGİN TANRIKULU 

Bir değil, iki değil, üç değil.
Kimden mi bahsediyoruz? Elbette sırtını kandile dayayan ve bunu hiç bir şekilde gizlemeye çalışmadan pervasızca açıklamalar yapan Sezgin Tanrıkulu'ndan bahsediyoruz.

Hatırlayın, CHP'li vekilin yaptığı paylaşımda, "Bayraktar SİHA üretimi durduruldu. Türkiye'nin savaş suçu işleyen bu ölümcül silahlara ihtiyacı olmadığını, SİHA üretim merkezini yurt dışına taşıması için Selçuk Bayraktar'a iki hafta süre tanındı." gibi gerçek dışı akılalmaz ifadeler yer almıştı.

Sezgin Tanrıkulu, tüm bu yazılanları onaylarcasına, sosyal medya hesabından skandal ifadelerin yer aldığı görseli paylaştı ve, "Bu korku size yeter troller. Ama emin olun adil olacağız" paylaşımını da yapmıştı.
Unutmadık!!!

Çok değil birisi unutulmadan bir kaç gün öncesinde de daha facia bir açıklamayı canlı yayında sarf etti.

Tanrıkulu, "Türk Silahlı kuvvetleri, 15 köylüyü helikopterden attı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de bunu doğruladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yaptığı her şey eleştiriden azade değil, bizler milletvekiliyiz. Bunları sorgularız"  gibi akıl dışı beyanatı geldi.

Tabii ki bu açıklamanın üzerinden çok geçmeden  CHP'den de açıklama geldi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Diyarbakır milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun,
"Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri'ni töhmet altında bırakan ifadeleri kabul edilemez. Bu konu yetkili organlarımızda görüşülecektir." dedi. Öte yandan konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Sezgin Tanrıkulu'nun bilerek ve isteyerek yaptığını düşündüğümüz bu açıklamaların karşılığında nerede ise melek(!) konumuna soktuğu  terör örgütü  elemanlarının 90 lı yıllarda "Bayrağımın dalgalandığı her yer benim vatanımdır. Hakkınızı helâl edin anne baba" diyerek doğunun en ücra köşelerinde öğretmenlik vazifesine giden nice öğretmen evlatlarımızın annelerinin, babalarının, eşlerinin ve evlatlarının gözleri önünde katlediklerini niçin gündeme getirmez!!

Unutmadık!!!

Hatırlayın Neşe Akten kızımızı. İdealist bir öğretmen olan 21 yaşındaki Neşe öğretmen, 'TC'nin öğretmeni bu köye giremez' diyerek evlerini basan PKK'lı teröristler önce babayı kalbinden sonra da hayatının en güzel yıllarında, daha 21 yaşında iken kurşunlanarak katledildiğini.
Terörün ve teröristin yanında olan ve  milletvekili sıfatını taşıyan Sezgin Tanrıkulu'nu bu milletin en güzide ve en güvenilir kurumu olan Türk Silahlı Kuvvetleri'ni milletin gözünden düşürmeye çalışan bu ve bundan önceki bayanatlarını şiddetle kınıyor ve gerekli adli işlemlerin yapılması için tüm kurumları göreve davet ediyoruz.

Tabii bu arada Şaban Sevinç'in yazdıklarını da hatırlamakta ve hatırlatmakta fayda var 

"Utanç verici. Hiçbir CHP'li TSK'ya böyle iftira atmaz, atmaz. Sezgin Tanrıkulu derhal CHP'den ihraç edilmelidir." Sözünün doğruluğunu ispatlamalari için tıpkı Bolu Belediye Başkanına yapılanın aynısını, yani partisinden de ihraç edilmesini bekliyoruz.
Şimdi samimiyet ve cesaret zamanı, cesaretiniz varsa samimi ifadelerin gerisini getirirsiniz. Bekliyoruz!


Son sözümüz, MiLLETİN AYARLARI İLE OYNAMA, SEZGİN TANRIKULU 

Selâm ve dua ile.
Bülent Ertekin