Fısıltı HABERLERİ
HV
21 TEMMUZ Pazar 19:05

MİLLİ KAHRAMAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Giriş Tarihi : 10-11-2022 09:55

MİLLİ  KAHRAMAN
GAZİ MUSTAFA KEMAL 
ATATÜRK 

Sevgili okurlarım Ulusum ve şahsım adına başta Baş komutanimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet Minnet şukranlarimla  anıyorum.

ATAM ruhunuz şad olsun .

Her milletin tarihini, kaderini değiştiren bir  kahraman  vardır. Bizim Türk tarihindeki kahramanımız

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. 

Her 10 Kasım’da Ulu Önder’in aramızdan ayrılışının üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu hüzünlü günde Ata’mızın varlığını Türk milleti ve tüm Ulus,  olarak içimizde hissediyoruz.

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ulusu, halkı için canını seve seve verecek bir  askeri deha ve komutan ve milli bir kahramandır"

Emperyalizme karşı ezilen milletlerin önçüsüdür. 

Bunun göstergesi 30 zu aşkın ülkedeki bustleridir.Devrimleri ile ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmıştır. Atatürk’ün fikirlerine ve devrimlerine sahip çıkarak ülkemizi hep ileri taşımalıyız. Atatürk'ün  bize bıraktığı mirasa ilelebet  sahip çıkmalıyız.

Atatürk çalışkan ve disiplinli bir devlet adamı olmasının yanı sıra,  yüksek askeri ve stratejik bilgi ve donanıma sahiptir.

Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet’in kurulmasından itibaren tüm alanlarda en iyiyi hedeflemiş ve hedeflerine ulaşmak için sürekli çalışmıştır. 

Ülkemizi medeni ,muasir devletler seviyesine çıkarmak için insan üstü çaba sarfetmistir.

Gençliğe hitabesinde seslendiği gibi .

"Ey Türk gençliği
birinci vazifen Türk istiklalini ,ilelebet muhafaza eyle mudafa etmektedir"

Geleceğe ancak Atatürk'ün ilke ve inkilaplari moderin çağdaş eğitimle  ulaşabiliriz .

"Muhtaç olduğun kudret damarlarindaki asil kanda mevcuttur "

Atam !
Açtığın yolda
Kurduğun ülkü'de Gösterdiğin hedefe Hiç durmadan yürüyecegimize and içeriz. 

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

Hayrettin Bulut

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI CUMHURİYET KADINLARI AVŞA DA TATİL  BAŞKA OLUYOR Bursa'da çoşkulu bayramlaşma MERAL AKŞENER YENİDEN BAKAN OLURMU?  EY İNSANLIK  BU SESE KULAK VER Kadının gücü ve inancıyla herşey değişir.  HAYDİ URLA GÜLBAHCE  ŞENLİĞİNE GİDELİM  Sevgili yurttaşlar bu yazımda, sizlere Anadolu ve Balkan yemek kültüründen bahsedeceğim.   Kadın kutsaldır, kadın bizim toplumun birleştirici gücüdür.  Hiçbirşeyi ziyan etmez hünerl 1  MAYIS   1Mayıs nekadar işçi bayramı olarak anılsada, tarihteki yerini KANLI 1 MAYIS olarak almaktadır.  EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!  SANATKAR İNSAN  ROMEN LER SEVGİYLE BAK  HOŞGÖRÜLÜ OL  HOŞGÖRÜ VE ERDEMLİK Hep kazanmak olmaz, insan bazen kazanır, bazen kaybeder. BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! YAŞAMAK YAŞATMAK İSTİYORUZ KORKMA  !..  DEPREM DEĞİL BİLİNÇSİZ YAPILAŞMA İNSANI ÖLDÜRÜR!  SEVGİ KARŞILIKSIZ İLAÇTIR  !  Haydi Bursa şimdi birlik zamanı.Bursa için el, ele Cumhuryet Halk Prtisi inegöl ilcesinin kıymetli üyeleri .  UĞURLAR  ÖLMEZ  !  DOĞAYI SEV ORMANLARI KORU !  Basın Milletin Ortak Özgür Sesidir Üyesi Olduğum      EMNİYETLİ HAYAT DERNEĞİ'nin BURSA'NIN  İLMEK İLMEK SEVGİSİ TÜM YURDU SARACAK.  ATATÜRK  KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR GÜN GELE  HARMAN OLA SARIKAMIŞ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM SANATLA BULUŞAN ELLER OYMA SANATÇISI  AHMET USLU  BURSA BURSA'DAN  KARS'A İLMEK İLMEK SEVGİ KÖPRÜSÜ  OLGUN OKTAY DEMİRCAN İLE  DENİZLİ'DE DEĞİŞİM  ZAMANI EY İNSANLIK!...  KADIN OLMAK SUÇMU?  BU  ÇOĞRAFYADA.  BAŞ ÖGĞRETMEN  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATATÜRK DİYOR 'Kİ!  YURT SULH, CİHANDA SULH...  SÜRGÜNDE KAYBOLUP GİDEN HAYATLAR AHISKA!  "Unutma, unutturma" GAZİ MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK Ulusların  milli kahramanları vardır.  BURSA'NIN UMUDU  İLMEK İLMEK  SEVGİ GURUBU  !  İLELEBET YAŞASİN  CUMHURİYET!  CUMHURİYET VE KADIN!  EL ATKI YAŞASIN  LANETLİYORUM! Muhtar Küçük Ağa Büyük Taarruz ve Başkomutan BURSADA BAL GÖÇ RUZGARI BURSA'NIN HOŞ SEDASINDAN GÜZEL NAĞMELER YAŞANTIMIZI ŞEKİLLENDİREN KADINLAR ! İLK ADIM 19 MAYIS BURSA'YA BAHAR ÇOKTAN GELMİŞ ! HAYIRLI RAMAZANLAR! BEN ANA 'YIM ! ÇÜNKÜ BİR KADINIM! ÜLKEM RANTA KURBAN GİTMESİN GEÇMİŞ OLSUN ÜLKEM ! ZEYTİNİN MUCİZESİ ALTIN YÜREKLİ KADIN ! SESİM OLURMUSUN DÜNYA DUYSUN ! SİYASETTE CESUR KADIN ! BULUT KADIN SİZLERLE !.. UNUTMAYINKİ SEVGİ İLAÇTIR! BAŞ ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL SEVMEYİ UNUTTUK GALİBA! ŞİİRE KADIN'CA DOKUNUŞ! ONLARIN ADI Z KUŞAĞI 29 EKİM YAŞASIN CUMHURİYET ! ŞAİRCE "EZELDEN YARALI"! MOR EŞARP VE SIRLARI ! DUNDEN BUGÜNE KADRO ! TOPRAĞIN ELLERİ ! ANADOLUDAN BİR SELAM VAR ! EĞİTİM CİDDİ . MİLLİ MESELEDİR ŞAKAYA GELMEZ! NERESİNDEN BAKARSANIZ ! SANAT'TA KADIN ESİNTİSİ ! YURTTA SULH CİHANDA SULH! KURTULUŞA GİDEN YOL 30 AĞUSTOS BÜYÜK TAARU ŞANLI TARİHİMİZ ANAFARTALAR KANAYAN YARA EMLAK PİYASASI ! SINIR ÖTESİNDE ATATÜRK KİMDİR!
ÇOK OKUNANLAR