Fısıltı HABERLERİ
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 21:22

NE EKERSEN ONU BİÇERSİN.

Ahmet SAĞLAM
Ahmet SAĞLAM
Giriş Tarihi : 23-01-2023 11:15

NE EKERSEN ONU BİÇERSİN.


Dünya tarladır, ekim yeri,burası toplama yeri ise hesap günü mahşer alanı .

Rabbimiz bizi ne şekilde uyarıyor?
Peygamber efendimiz ne şekilde ümmetini sakındırıyor?
Büyükler ne gibi ikaz ediyor?
Bakalım.

Bakara 212
Dünya hayatı kâfirlere süslü ve sevimli gösterildi. Bu sebeple iman edenlerle alay edip dururlar. Halbuki Allah’a karşı gelmekten sakınanlar, kıyâmet günü onlardan üstün olacaklardır. Allah dilediği kimseyi hesapsız rızıklandırır.

Ali imran 14


Kadınlara, oğullara, yüklerle altın ve gümüş yığınlarına, iyi cins salma atlara, sağmal hayvanlara ve ekinlere olan düşkünlük isteği insanlara câzip gösterildi. Bunlar, dünya hayatının geçici birer metâından ibarettir. Asıl varılacak güzel yer, Allah yanındadır.

En'am 70
Dinlerini bir oyun ve eğlence edinen, kendilerini dünya hayatı aldatmış o kimseleri kendi hallerine bırak. İnsanlara Kur’an ile şunu hatırlat: Herkes kendi yaptığı günahlar yüzünden hesaba çekilecek. O zaman insanın Allah’tan başka ne bir yardımcısı ne de bir şefaatçisi olacak. Azaptan kurtulmak için her şeyini fidye olarak vermek istese bile yine de kabul edilmeyecek. İşte onlar işledikleri günahlar yüzünden helâke sürüklenmiş kimselerdir. İnkârlarından dolayı onlara kaynar sudan bir içecek ve can yakıcı bir azap vardır.
HADİSLER 

“Ey insanlar! Allah karşısında takva sahibi (sorumluluğunuzun bilincinde) olun ve dünyevî isteklerinizde mutedil davranın. Çünkü hiç kimse kendisi için takdir edilen rızkını yiyinceye kadar ölmeyecektir, rızkı gecikse bile! Öyleyse Allah karşısında takva sahibi olun ve dünyevî isteklerinizde mutedil davranın. Helâl olanı alın, haram olanı terk edin.” (İbn Mâce, Ticâret, 2

Allah Resûlü omzumdan tuttu ve şöyle buyurdu: ‘Dünyada (kimsesiz) bir garip gibi yahut bir yolcu gibi ol!’” (Buhârî, Rikâk, 3)

Dünya, ahiretin tarlasıdır.) [Deylemi]

(Dünya, ahiretin köprüsüdür.) [Deylemi]


İmam-ı Rabbani hazretleri de buyuruyor ki:
Dünya işlerinin bozuk gitmesinden ve hâlinizi toparlayamadığınızdan hiç sıkılmayın! Çünkü dünya işleri, üzülmeye değmez. Bu dünyada olan her şey geçecek, yok olacaktır. Allahü teâlânın razı olduğu şeylerin arkasında koşmak gerekir. Güç olsa da, kolay gelse de, bunları yapmaya çalışmalıdır. (1/150)

Demek oluyorki.
Bu dünya , rüya dan ibaret.
Uyanma vakti geldimi uyanacagız. 
Bu dünya kalıcı olunmayan dünya.
Bu dünya misafir hane 
O zaman bizler misafir oldugumuza gore misafirin yapması gereken neyse onu yapacagız.

Bu dünyadan imanla ayrılan, 
 dünyada'ki ektigimiz  temiz mahsulleri Ahirette yiyen 
Kişiler olma  duası ile.

Ahmet sağlam

YORUMLAR
izmir antalya bodrum istanbul russian girls pet shop