Fısıltı HABERLERİ
HV
29 KASIM Çarşamba 11:31

Çiftçilerin sera yolları yapıldı

Çaltılı turfanda sebze, meyve üreticilerinin Vali Kızılkaya’dan talep ettikleri sera yolları yapıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-09-2022 12:28
Çiftçilerin sera yolları yapıldı

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, yaklaşık bir ay önce ziyaret ettiği Çaltı’da çiftçilerin ve köy sakinlerinin talep ve isteklerini dinlemişti.

 

Çaltı’da yoğun şekilde yapılan seracılık faaliyetleri nedeniyle üreticiler kışın çamurdan, yazın tozdan dolayı seralara giden yolda zorluk çektiklerini Vali Kızılkaya’ya ileterek yolların yapılmasını talep etmişlerdi.

 

Söz konusu yolda incelemede bulunan Vali Kızılkaya, İl Özel İdaresi ekiplerine yolun bir an önce bitmesi talimatını vermişti.

 

Çalışmaların hemen başladığı Çaltı’da aradan geçen yaklaşık bir ay neticesinde yollar tamamlanarak çiftçilerin kullanımına açıldı.

 

Üreticileri desteklemek için devletin tüm imkanlarını seferber etmeye hazır olduklarını belirten Vali Kızılkaya, yaptığı açıklamada; “Çaltı’mız adeta ilimizin Antalya’sı. Seracılık ve turfanda sebzecilikte ciddi bir üretime sahip. Çiftçilerimiz emeklerini ortaya koyarak yaptıkları bu üretime bizler de sahip çıkarak ihtiyaçlarını giderme noktasında talep ettikleri yolu İl Özel İdaremizin kendi imkanlarıyla yaptık. Ulaşım refahını yükselterek çiftçilerimizin seralarına, seralarından pazar alanlarına giden yollarını iyileştirdik. Çiftçilerimiz yeter ki üretsin bizler yol yapmaya, tohum dağıtmaya, fidan vermeye ve destek olmaya hazırız.” diyerek çiftçilerimize bol kazançlar diledi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR