Fısıltı HABERLERİ
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 13:26

FEDEK Akreditasyonu konuşuldu.

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığınca düzenlenen "FEDEK Akreditasyonu Temel Özellikleri: Ölçütleri, Süreci ve ÖDR Hazırlığı" konulu seminer 30 Mayıs 2024 günü fakültenin konferans salonunda FEDEK Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Talat Özpozan’ın sunumuyla gerçekleştirildi. Daha önce Yozgat’da Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevini de yürütmüş olan ve Kayseri’de Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde öğretim üyeliğine devam eden Prof. Dr. Talat Özpozan konuşmasında, kısa adı FEDEK olan “Fen, Edebiyat, Fen - Edebiyat, Dil Ve Tarih - Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme Ve Akreditasyon Derneği” kuruluş sürecinden, yapılan çalışmalardan, akreditasyon çalışmalarının felsefesinden ve öneminden bahsederek kurumlara kazandıracağı avantajlardan özet bilgiler verdi.

Kültür & Sanat
Giriş Tarihi : 01-06-2024 15:06
FEDEK Akreditasyonu konuşuldu.

FEDEK’in çalışma alanındaki fakültelerin bünyesinde öğretim faaliyetlerini yürüten programların akreditasyon başvurularında göz önünde bulundurulan ölçütler, değerlendirme süreçleri ve bu süreçlerin işleyişindeki adımlara uygun hazırlık yapılabilmesi için nelere dikkat edileceği konularında bilgiler paylaşıldı.

Fakülte dekan yardımcıları, bölüm başkanları ve akademisyenlerin yanı sıra öğrencilerinde ilgiyle takip ettiği toplantıda, merak edilen sorulara cevaplar verildi ve katılımcıların değerlendirmeleriyle katkı sağlamalarına da fırsat tanındı.

Faydalı ve yol gösterici bilgilerin paylaşıldığı seminer sonunda YOBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ebubekir Güngör tarafından konuk konuşmacı Prof. Dr. Talat Özpozan’a teşekkür edilerek belge takdim edildi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR