Fısıltı HABERLERİ
HV
02 EKİM Pazartesi 20:45

Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerde nefes kesen ‘hayat’ mesaisi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin kuzey sahillerinde görev yapan 'hayatt timi' Karasu, Kocaali ve Kaynarca plajlarında yoğun geçen son 1 haftalık süreçte 41 kişiyi ölümün kıyısından kurtardı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kuzey sahillerinde 'hayat nöbetine' devam ediyor. Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerindeki toplamda 53 kilometrelik sahil şeridinde yoğun bir hafta geride kaldı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 19-07-2023 22:56
 Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerde nefes kesen ‘hayat’ mesaisi

7 günde 41 kişi

6 jetski, 70 cankurtaranla birlikte 45 kulede nöbet tutan cankurtaranlar, vatandaşların can güvenliğini sağlamak için adete nefes bile almadan çalışıyor.

 

Türkiye'nin dört bir yanından misafirlerin ağırlandığı, nüfusu 5 katına çıkan kuzey ilçelerinde 7 günde toplamda 41 kişi ölümün kıyısından kurtarıldı. Bu vatandaşlardan bazıları 112 ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

 

Hayatlara vesile oluyorlar

Dürbün ve yakın takip ile kontrol edilen sahillerde ekiplerin erken müdahalesi hayati önem taşıyor. Hayat nöbetçileri, bu sayede onlarca canın hayatta kalmasına vesile oluyorlar.

 

Büyükşehir Belediyesi ayrıca, sahillerde yardıma ihtiyaç duyanların yanına ATV araçlarıyla ulaşıyor. Her gün saat 10.00 ve 19.00 saatleri arasında tüm plajların düzenini sağlayan Büyükşehir, hiç kayıp vermemek için cansiperane bir mesai ortaya koyuyor.

 

Huzurlu bir tatil için

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "Sahillerimizde yürüttüğümüz hayat nöbeti kapsamında vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet vermek, can kaybını önlemek için büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Yerli ve yabancı turistlere en huzurlu tatili sunmak, onları güvende hissettirmek en öncelikli hedefimiz. Hayat nöbetimiz sezon sonuna kadar her gün devam edecek" denildi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR