Fısıltı HABERLERİ
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 13:53

Minibüstler faliyetlerine son verdiler, İŞTE O İLÇELER

O’ ilçede şehir içi mİnİbüsleri belediyeyi adres göstererek faaliyetlerini durdurdu. Sakarya’nın önemli tatil bölgelerinden olan, 16 km sahil bandıyla ziyaretçilerini ve tatilcileri büyüleyen Kocaali ilçesinde şehir içi dolmuşlar olarak bilinen münübüs işletmesi yaşadıkları sorunların giderilmemesini gerekçe göstererek faaliyetlerini sonlandırdı.

YEREL & HABER
Giriş Tarihi : 06-07-2023 11:21   Güncelleme : 06-07-2023 11:36
Minibüstler faliyetlerine son verdiler, İŞTE O İLÇELER

Konuyla ilgili açıklama yapan şehir içi münübüs işletmesi başkanı Bahtiyar Gündoğdu şu ifadeleri kullandı; ilçede yaz kış vatandaşa hizmet etmeye çalışıyoruz. Kışın faaliyetlerimizi, vatandaşa hizmet etmek için zararına çalışmayı sürdürüyoruz. Yaz mevsiminde ilçeye binlerce ziyaretçi geliyor. Misafirlerimize gece 01’e kadar hizmet ediyoruz. Aynı şekilde sahil bandındaki mahallelerimize hizmet ediyoruz. Ancak il merkezine çalışan minübüsleri yasal olarak bizim taşımamız, hizmet etmemiz gereken hemşerilerimizi “servis adı altında” yıllardır taşıyorlar.

Kocaali ilçemiz dışında ilimizde hiçbir ilçede olmayan uygulamayla işimiz baltalanıyor.

Her bir aracımızın günümüzde maliyeti ortada. Bu ekonomik şartlarda korsan taşımacılık bizleri ekonomik olarak zor duruma sokuyor.

Yetkilileri yaşadığımız sorunları çözmeye davet ediyoruz.

 

İlçe merkezinden servis adı altında yolcuların terminale taşınmasını doğru bulmuyoruz.

İl merkezine taşımacılık yapan firmaların kalkış ve varış noktaları terminallerde. İlçe merkezinden adeta “korsan taşımacılık” yapılmasına Kocaali belediyesi ve ilçe trafik komisyonu çözüm üretmelerini talep ediyoruz. Sorunlarımızın giderilmesine kadar şehir içi, özellikle il merkezine taşımacılık yapan firmanında güzergahı olan Yalı mahallemize hizmet vermeyi durdurmaktan başka çaremiz kalmamıştır.

Ve diğer sorunlarla ilgili Kocaali belediye başkanı Sn. Ahmet Acar ve ilçe yöneticilerinde talep ve önerilerimizi içerir dosyalarımız var.

Çözüm üretilmesini talep ediyoruz. Böyle bir mecburiyette bırakılmamızın sonucu olarak faaliyetlerimizi durdurduğumuzu Kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerini kullandı.

FISILTI HABERLERİ, Şerif SARI

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR