Kadınlar bu davanın öznesidir

İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz kutlu olsun. Değerli annelere kucak dolusu sevgi ve selam yolluyorum. Bugün, emek veren, alın teri döken ve üreten tüm kadınlarımızın günü. Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kadınların ülkemizde söz sahibi olduğu, yönetimde katılımcı olduğu günlere ulaştık. Kız öğrencilerinin okuma oranı, kadınların iş hayatına atılması, iş kurup ticaret yapması AK Parti döneminde büyük bir ivme kazandı. Parlamentodaki kadın oranı 22 yıl boyunca artarak yüzde 22’ye ulaştı. Şunu belirtmeliyim ki, Kadınlar bu davanın nesnesi değil, öznesidir” diye konuştu.

Kadınlar toplumumuzun mihenk taşıdır

İl Başkanı Yunus Tever, “Tarih boyu kadim kültürümüzde kadınlarımızın yeri her zaman ayrı olmuştur. Yeri gelmiş cephede savaşmış, yeri gelmiş evine ocağına sahip çıkmış, yeri gelmiş bu vatana nice hayırlı evlatlar yetiştirmişlerdir. Toplumumuzun adeta mihenk taşı olan kadınlarımızın her günü böyle güzel olmalı. Bizim için çok değerlisiniz. Bu dava için, bu vatan için fedakarca çalışıyor ve üretiyorsunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Ben bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutluyorum” dedi.

Kadınlarımızın haklarını en güçlü şekilde savunmaya devam edeceğiz

TBMM KEFEK Başkanı ve Milletvekili Çiğdem Erdoğan ise, “Hepimizin Kadınlar Günü kutlu olsun. Tabi bir tarafımız oldukça hüzünlü. Çünkü kadınız ve dünyanın her tarafındaki kadınları hissediyoruz. Hele ki mağdurlarsa çok yakından hissediyoruz. Özellikle Gazze’de katil İsrail devleti anneleri, kız çocuklarını acımasızca öldürüyor. Özellikle kadınları, çocukları hedef alıyorlar. İnsanlığın geldiği en son noktadalar. Siyasiler olarak her uluslararası organizasyonda sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Bir taraftan dua ediyor, bir yandan sesimizi haykırmaya devam ediyoruz. Allah bizim yaşadığımız huzuru ve refahı tüm dünya kadınlarını da nasip etsin. İnşallah bizler de siyasiler olarak bugün olduğu gibi yarın da kadınlarımızın haklarını en güçlü şekilde savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu

Kadınlar için nice projeleri hayata geçirmeye gayret ediyoruz

MKYK Üyesi Doç. Dr. Hülya Terzioğlu, “Günümüzde yaşanan savaşlar başta olmak üzere birçok toplumsal sorunun bedelini en fazla kadınlarımız ödemektedir. Bizler bu noktada gerek ülkemizde gerekse uluslararası alanda çeşitli projeleri hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Bu konuda hiçbir zaman ümidimizi yitirmeyeceğiz. Kadınlar bizim başımızın tacıdır ve toplumu kadınlar taşımaktır. İnşallah önümüzdeki süreçlerde de tüm bunların bilinciyle hareket edeceğiz. Ben bu vesile ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müzü kutluyorum” dedi.

Bir toplumu şekillendiren en önemli unsur kadındır

Programda konuşan Başkan Adayı Alemdar, “Bir toplumu şekillendiren en önemli unsur kadındır. Dolayısıyla kadınlarımızın bir günü değil, her gün bizim için özeldir. Elbette yaşadığımız dünyada bazı acı hadiselerle karşı karşıyayız. Keşke bugün tüm dünya kadınlarının gününü kutlayabilseydik. Filistin’de, Myanmar’da, Doğu Türkistan’da ve daha sayamadığım nice yerlerde kadınlar zulme uğruyor, öldürülüyor. Her gün yüzlerce kadının farklı sebeplerle yaşamını yitirdiği, yaşam standartlarının düştüğü bir coğrafyada yaşıyoruz. Bunun içindir ki son 22 yıldır kadın haklarına önem veren ve kadınların toplumdaki varlığını güçlendirmek için mücadele veren bir AK Parti var. İnşallah bizler de yerel yönetimler olarak bu konuda tüm hassasiyetimizi ortaya koyacağız. Ben bu vesile ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutluyor, tüm dünya kadınlarının daha adil ve huzurlu yaşadığı bir dünya diliyorum” dedi.