Fısıltı HABERLERİ
HV
28 OCAK Cumartesi 09:12

VAN'DAN OLUŞTURULAN YENİ GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Van'da bir gurup gönüllü tarafından #BuDefaVanaVefaPlatformu yardımlaşma ve dayanışma adı altında bir STK oluşturuldu.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-11-2022 18:19
VAN'DAN OLUŞTURULAN YENİ GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Bu oluşuma başkanlık eden Osman YILDIZ hedeflerinin özellikle Doğu ile Batı arasında yeni bir gönül köprusu kurup Van genelinde  başta eğitim ve öğretim gören öğrenci kardeşlerimizin ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını yardım sever vatandaşlarımızın gönderdiği  gerek nakti, gerekse temel ihtiyaç malzemelerini doğru adreslere ulaştırmak olduğunu söyledi.

Geçen ay 400 öğrencimiz için başlatılan defter ve kırtasiye yardımıları Kocaeli ilimizin Derince ilçesinden karşılandı. 

Biz bu yardımları özellikle Van'ın kırsal bölgelerinde öğrenim gören ihtiyaç sahiplerine verdik. 

Bu programda dikkatimizi çeken havaların çok soğuk olması ve bir çok öğrencinin üzerine giyineceği sıcak bir kıyafetinin olmaması idi.  

Bizler de platform olarak hemen orada bir video çekip 300 öğrencimize kışlık mont, 300 öğrencimize kışlık mont parolasıyla sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattık.

Bu kampanyaya yurdun dört bir yanından özellikle altın kalpli öğrenciler  başta olmak üzere kimi harçlığını, kimi yaz tatilinde çalışıp eğitim süresince harcamak için biriktirdiği parasını, kimi aldığı bursun bir kısmını gönderdi. 

Büyükler olarak bankanın verdiği promosyondan tutun aylığının bir kısmına varıncaya kadar hiç görmediği geleceğimizin teminatı olan Van'daki öğrenci kardeşlerine gönderdiler.

Bizlerin bile hayretle karşıladığı 10 gün gibi kısa bir sürede hedeflediğimiz 300 kışlık mont ve bota ulaşmamızı sağladılar. 

Bizler de hem merkez de hem de kırsalda okul müdürleri ve öğretmenleriyle yapılan görüşmelerle 6 okulumuzdaki ihtiyaç sahibi çocuklarımızı belirleyip yapılan yardımları en sonuncusunu bu gün verdiğimiz Edremit ilçemizin Çayırbaşı Köyü Okulu oldu. 

Bizler Besmeleyle çıktığımız bu yolda niyetimizin halis, akıbetin de hayır olduğun görmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bizlere bunu yaşatan Rabbimize binlerce kez şükürler olsun bu programdan sonra aslında çok öğrencimizin farklı ihtiyaçlarının da olduğunu gördük.

Kimileri yetim kimilerinin anne ve babası ayrılmış yaşlı büyüklerinin bakımlarına muhtaç kalmışlar ama onların yanında da çok ciddi ihtiyaç sıkıntılarla okullarını sürdürmeye çalışıyorlar. 

Allah nasip ederse bu sefer ki proğramımızı da onlar için bismillah söyleyip başlamak istiyoruz.

Burdan tüm duyarlı vatandaşlarımıza sesleniyoruz azı çoğu demeden geleceğimiz yarınlarımız olan bu çocuklarımızı sağlam temeller üzerinde eğitimlerini tamamlıyabilmeleri için özellikle okuyamadıkları için bölgedeki  tehlikelere bulaşma potansiyeli olabilen bu kardeşlerimize gelecek olalım.

Onları Vatanını bayrağını seven bir birey olarak hayatın ilk aşaması olan eğitimlerinin kesintisiz sürdürebilmeleri için destek olalım.

 Hepinize "Bu defa vana vefa platformu" adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
izmir antalya bodrum istanbul russian girls pet shop