Fısıltı HABERLERİ
HV
21 TEMMUZ Pazar 20:33

BAŞ ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL

Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Giriş Tarihi : 23-11-2022 14:19

BAŞ  ÖĞRETMEN 
MUSTAFA KEMAL 

Merhaba kıymetli okurlarım öğretmen deyince akla şu sözler  gelir .

Başöğretmen  Gazi Mustafa Kemal Atatürk  şöyle diyor!

"HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR "

Baş  öğretmen'nin  fikirleri  ay gibi ışıl, ışıl aydinlatir  karanlık  gecemizi, günümüze Doğan ,güneş gibi ılık  ılık akar benligimize aydınlatır bizi  geçmişten, geleceğe  ilim irfan yoludur,fikirleri.

Öğretmenlik insanlık yoludur ,öğretmenlik dünyada en kutsal meslektir . Dünyada iki kutsal meslek vardır birisi Anne 'lik birisi öğretmen 'lik ne mutlu bu iki kutsal mesleği taşıyan insanlara .

Bu mesleklerin ne ustası biter,nede çırağı .
Dünya döndükçe,bu yaşamsal döngü sürdükçe ,yaşayacak kutsal meslekler.

" BANA BİR  HARF ÖĞRETENİN KIRK YIL KÖLESİ OLURUM "
                 HZ ALİ

Öğretmen demişken akla ilk gelecek kişi Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür .

"İlim Çin'de dahi olsa arayınız "
diyor .
Ulusumuzun kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizleri ve ulusumuzu İlim ve irfan ışığında modern ve Çağdaş ülkeler seviyesine çıkarmıştır bize Kula ,kul değil Allah'a kul olmayı öğretmiştir .
"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" derken Atatürk ilim kadar değerli bir şey olmadığını ve dünyanın bütün nimetlerinin ilimle elde edileceğini ilim bilim teknik ışığında ileri gidilip modern ve Çağdaş olunabileceğini ilke ve inkılaplarıyla bize göstermiştir.

Gelin şimdi bir şeye dikkat çekelim 20 yıl öncesine her köyde bir öğretmen vardı eğitimdeki değişiklik nedeniyle taşımalı sisteme geçerek öğrencileri taşımalı sistemle şehir merkezindeki okullara taşıyarak , köy okullarının resmen boş bıraktılar ve köyler bomboş kaldı köyde İmam haricinde hiç kimse kalmadığı için büyük bir tehlikeyle karşı, karşıyayız  , öğretmen köyde bir ışık gibidir bir fener gibiydi yanar etrafını aydınlatır, öğretmenler köyde kalsaydı tarımda sanayide hayvancılıkta arıcılıkta ,besicilikte insanlar daha farklı işler yapabilirdi. 

Buna da dikkat çekmek lazım Gazi Mustafa Kemal'in dediği gibi Köylü milletin efendisidir köylüye yakın durmak gerekirken gitgide uzaklaşıyoruz.

Şahsım ve Ulusum adına başta Baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ü ve rahmeli tüm öğretmenleri rahmetle,hürmetle anıyor.
Tüm eğitim camiasının öğretmenler gününü kutluyorum.

İyiki varsınız 

ATAM 
AÇTIĞIN YOLDA
KURDUĞUN ÜLKÜ'DE 
GÖSTERDİĞİN HEDEFE 
HİÇ DURMADAN YURUYECEGİMİZE AND İÇERİZ 

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE 

Hayrettin bulut

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI CUMHURİYET KADINLARI AVŞA DA TATİL  BAŞKA OLUYOR Bursa'da çoşkulu bayramlaşma MERAL AKŞENER YENİDEN BAKAN OLURMU?  EY İNSANLIK  BU SESE KULAK VER Kadının gücü ve inancıyla herşey değişir.  HAYDİ URLA GÜLBAHCE  ŞENLİĞİNE GİDELİM  Sevgili yurttaşlar bu yazımda, sizlere Anadolu ve Balkan yemek kültüründen bahsedeceğim.   Kadın kutsaldır, kadın bizim toplumun birleştirici gücüdür.  Hiçbirşeyi ziyan etmez hünerl 1  MAYIS   1Mayıs nekadar işçi bayramı olarak anılsada, tarihteki yerini KANLI 1 MAYIS olarak almaktadır.  EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!  SANATKAR İNSAN  ROMEN LER SEVGİYLE BAK  HOŞGÖRÜLÜ OL  HOŞGÖRÜ VE ERDEMLİK Hep kazanmak olmaz, insan bazen kazanır, bazen kaybeder. BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! YAŞAMAK YAŞATMAK İSTİYORUZ KORKMA  !..  DEPREM DEĞİL BİLİNÇSİZ YAPILAŞMA İNSANI ÖLDÜRÜR!  SEVGİ KARŞILIKSIZ İLAÇTIR  !  Haydi Bursa şimdi birlik zamanı.Bursa için el, ele Cumhuryet Halk Prtisi inegöl ilcesinin kıymetli üyeleri .  UĞURLAR  ÖLMEZ  !  DOĞAYI SEV ORMANLARI KORU !  Basın Milletin Ortak Özgür Sesidir Üyesi Olduğum      EMNİYETLİ HAYAT DERNEĞİ'nin BURSA'NIN  İLMEK İLMEK SEVGİSİ TÜM YURDU SARACAK.  ATATÜRK  KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR GÜN GELE  HARMAN OLA SARIKAMIŞ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM SANATLA BULUŞAN ELLER OYMA SANATÇISI  AHMET USLU  BURSA BURSA'DAN  KARS'A İLMEK İLMEK SEVGİ KÖPRÜSÜ  OLGUN OKTAY DEMİRCAN İLE  DENİZLİ'DE DEĞİŞİM  ZAMANI EY İNSANLIK!...  KADIN OLMAK SUÇMU?  BU  ÇOĞRAFYADA.  BAŞ ÖGĞRETMEN  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATATÜRK DİYOR 'Kİ!  YURT SULH, CİHANDA SULH...  SÜRGÜNDE KAYBOLUP GİDEN HAYATLAR AHISKA!  "Unutma, unutturma" GAZİ MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK Ulusların  milli kahramanları vardır.  BURSA'NIN UMUDU  İLMEK İLMEK  SEVGİ GURUBU  !  İLELEBET YAŞASİN  CUMHURİYET!  CUMHURİYET VE KADIN!  EL ATKI YAŞASIN  LANETLİYORUM! Muhtar Küçük Ağa Büyük Taarruz ve Başkomutan BURSADA BAL GÖÇ RUZGARI BURSA'NIN HOŞ SEDASINDAN GÜZEL NAĞMELER YAŞANTIMIZI ŞEKİLLENDİREN KADINLAR ! İLK ADIM 19 MAYIS BURSA'YA BAHAR ÇOKTAN GELMİŞ ! HAYIRLI RAMAZANLAR! BEN ANA 'YIM ! ÇÜNKÜ BİR KADINIM! ÜLKEM RANTA KURBAN GİTMESİN GEÇMİŞ OLSUN ÜLKEM ! ZEYTİNİN MUCİZESİ ALTIN YÜREKLİ KADIN ! SESİM OLURMUSUN DÜNYA DUYSUN ! SİYASETTE CESUR KADIN ! BULUT KADIN SİZLERLE !.. UNUTMAYINKİ SEVGİ İLAÇTIR! SEVMEYİ UNUTTUK GALİBA! ŞİİRE KADIN'CA DOKUNUŞ! MİLLİ KAHRAMAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ONLARIN ADI Z KUŞAĞI 29 EKİM YAŞASIN CUMHURİYET ! ŞAİRCE "EZELDEN YARALI"! MOR EŞARP VE SIRLARI ! DUNDEN BUGÜNE KADRO ! TOPRAĞIN ELLERİ ! ANADOLUDAN BİR SELAM VAR ! EĞİTİM CİDDİ . MİLLİ MESELEDİR ŞAKAYA GELMEZ! NERESİNDEN BAKARSANIZ ! SANAT'TA KADIN ESİNTİSİ ! YURTTA SULH CİHANDA SULH! KURTULUŞA GİDEN YOL 30 AĞUSTOS BÜYÜK TAARU ŞANLI TARİHİMİZ ANAFARTALAR KANAYAN YARA EMLAK PİYASASI ! SINIR ÖTESİNDE ATATÜRK KİMDİR!
ÇOK OKUNANLAR