Fısıltı HABERLERİ
HV
21 TEMMUZ Pazar 19:50

BURSA'NIN  İLMEK İLMEK SEVGİSİ TÜM YURDU SARACAK. 

Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Giriş Tarihi : 10-01-2024 10:25

BURSA'NIN 
İLMEK İLMEK SEVGİSİ
TÜM YURDU SARACAK. 


Derler ya 

"Bir elin nesi var iki elin sesi var "

İşte bu tam da öyle bir şey ilmek ilmek sevgi gurubu.

Hani Birlikten güç doğar derler ya aynen öylede oluyor.

İlmek ilmek Sevgi grubunun yaptığı gibi Birlikten güç doğuyormuş. 

Geçtiğimiz gün merak edip  bizzat gidip yerinde gördüm. 

Bursa'yı İlmek ilmek Sevgiyle  ören grubu yerinde izledim ,ve ilmek ilmek Sevgi grubuyla, tüm toplumumuz adına saygı duydum .

Çünkü bu tür sosyal faaliyetler gönüllülük esasına dayanır. 

Eğer bir şeyi seviyorsaniz her şeyine katlanırsın. 

Eğer bir işte gönüllü değilsen içinde sevgi yoksa başarılı olman mümkün değil. 

Bizim toplumumuzda kadının iş yükü çok ama bu iş yükü içinde gönüllü işleri en çok başarılı yapanlarda bizim kadınlarımız . 

Çünkü analık duygusu ve sezgisi, sevgisi var.
 
Tam da böyle  evinden, işinden eşinden, çocuğundan arda Kalan zamanını orada değerlendirmek. 
Sosyal ve kültürel yardımlaşma,dayanışma işi bu. 

Sevgi dolu bir yürek İster .

Çünkü hakikaten bütün dertlerin ilacı sevgidir ,eğer bir şeye sevgi ile bakıp hoşgörüyle karşılamıyorsan başarılı olman mümkün değil.

"Aç kalıp yaşayabilirsin amma sevgisiz asla yaşayamazsın "

Her pazartesi günü İlmek ilmek Sevgi grubunda toplanan sevgili ilmek ilmek Sevgi grubu. 

Sayın Başkan Jale Hanım ve ismini sayamayacağım tüm gönüllü hanımefendileri toplumumuz adına tebrik eder üstün başarılar dilerim. 

Gördüm ki yine Hummalı bir çalişma nın içerisindeler el emeği göz nuru el sanatları oyuncak, bebekler eldivenler, bereler atkılar, battaniyeler dokuyorlar biraz izledim dikkatimi bir şey çekti kadının olduğu yerde sohbet, dedikodu  olmadan, olmazdı ama maalesef ki İlmek ilmek Sevgi grubu  bunu aşmış.

Bir saati aşkın izlememe rağmen el emeği göz nuru ürünleri yapımında sadeçe ve sadece arkadaşların elleri ve hünerli parmakları çalışıyordu anladım ki hakikatten  özveriyle çalışmak gönülden sevmekle başarılı oluyor insan.

Sayın başkan Jale Hanım'a Başkanım Bunlar nedir? nereye yapılıyor? diye sorduğumda .

Sn başkan çocuklar ve gençler bizim geleceğimiz onlara sahip çıkmak ve destek olmak bizim aslî görevimiz dedi. 

Ulusun genelinde çeşitli okullara gönderdik ve bu da yine uzakta bir köyümüz öğrencilerine  gönderilecek atkılar bereler ve İstanbul'daki bir hastaneden yatan hasta çocuklara gönderilecek oyuncaklar dedi.

Dünya da bir çocuğu sevindirmek kadar güzel bir şey yoktur. 

Evet ben de Bunun bilincindeyim ve aynı kanıdayım çünkü çocukların hakikaten sevgiye ve şefkate ihtiyacı var. 

Umudumuzu yeşerten  ilmek, ilmek sevgi gurubuna kendim, halkım yaşadıgımız şehir Bursa  adına teşekkür ederim. 

Bir kadın gülümserse, dünya degişir 
Haydi kadınlar gülümseyin dünyamızı degiştirin. 

Bu guruba destek veren siyasileri ve kurumları maddi, manevi destek veren herkese çok teşekkür ederim. (Yapılan her maddi , manevi yardım bir yaşam kaynagıdır) 

Haydi Bursa mutluluğunu  ilmek, ilmek sevgiyle örmeye. 

Destek ol sende mutluluğa ortak ol. 

Sevgisiz yürek, çorak toprağa benzer. 
Eksende verim alamazsın. 

Haydı güzel yürekler aydınlık günler için , 
Güzel gelecek için. 

İlmek ilmek sevgiye

Bu gurup la beni tanıştıran kıymetli arkadaşım Sn EMİNE hanıma gönülden teşekkür ederim 

İyiki varsın  güzel yürekli insan. 

İLMEK İLMEK SEVGİ DE BULUŞ ALIM. 


Hayrettin Bulut

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI CUMHURİYET KADINLARI AVŞA DA TATİL  BAŞKA OLUYOR Bursa'da çoşkulu bayramlaşma MERAL AKŞENER YENİDEN BAKAN OLURMU?  EY İNSANLIK  BU SESE KULAK VER Kadının gücü ve inancıyla herşey değişir.  HAYDİ URLA GÜLBAHCE  ŞENLİĞİNE GİDELİM  Sevgili yurttaşlar bu yazımda, sizlere Anadolu ve Balkan yemek kültüründen bahsedeceğim.   Kadın kutsaldır, kadın bizim toplumun birleştirici gücüdür.  Hiçbirşeyi ziyan etmez hünerl 1  MAYIS   1Mayıs nekadar işçi bayramı olarak anılsada, tarihteki yerini KANLI 1 MAYIS olarak almaktadır.  EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!  SANATKAR İNSAN  ROMEN LER SEVGİYLE BAK  HOŞGÖRÜLÜ OL  HOŞGÖRÜ VE ERDEMLİK Hep kazanmak olmaz, insan bazen kazanır, bazen kaybeder. BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! YAŞAMAK YAŞATMAK İSTİYORUZ KORKMA  !..  DEPREM DEĞİL BİLİNÇSİZ YAPILAŞMA İNSANI ÖLDÜRÜR!  SEVGİ KARŞILIKSIZ İLAÇTIR  !  Haydi Bursa şimdi birlik zamanı.Bursa için el, ele Cumhuryet Halk Prtisi inegöl ilcesinin kıymetli üyeleri .  UĞURLAR  ÖLMEZ  !  DOĞAYI SEV ORMANLARI KORU !  Basın Milletin Ortak Özgür Sesidir Üyesi Olduğum      EMNİYETLİ HAYAT DERNEĞİ'nin ATATÜRK  KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR GÜN GELE  HARMAN OLA SARIKAMIŞ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM SANATLA BULUŞAN ELLER OYMA SANATÇISI  AHMET USLU  BURSA BURSA'DAN  KARS'A İLMEK İLMEK SEVGİ KÖPRÜSÜ  OLGUN OKTAY DEMİRCAN İLE  DENİZLİ'DE DEĞİŞİM  ZAMANI EY İNSANLIK!...  KADIN OLMAK SUÇMU?  BU  ÇOĞRAFYADA.  BAŞ ÖGĞRETMEN  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATATÜRK DİYOR 'Kİ!  YURT SULH, CİHANDA SULH...  SÜRGÜNDE KAYBOLUP GİDEN HAYATLAR AHISKA!  "Unutma, unutturma" GAZİ MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK Ulusların  milli kahramanları vardır.  BURSA'NIN UMUDU  İLMEK İLMEK  SEVGİ GURUBU  !  İLELEBET YAŞASİN  CUMHURİYET!  CUMHURİYET VE KADIN!  EL ATKI YAŞASIN  LANETLİYORUM! Muhtar Küçük Ağa Büyük Taarruz ve Başkomutan BURSADA BAL GÖÇ RUZGARI BURSA'NIN HOŞ SEDASINDAN GÜZEL NAĞMELER YAŞANTIMIZI ŞEKİLLENDİREN KADINLAR ! İLK ADIM 19 MAYIS BURSA'YA BAHAR ÇOKTAN GELMİŞ ! HAYIRLI RAMAZANLAR! BEN ANA 'YIM ! ÇÜNKÜ BİR KADINIM! ÜLKEM RANTA KURBAN GİTMESİN GEÇMİŞ OLSUN ÜLKEM ! ZEYTİNİN MUCİZESİ ALTIN YÜREKLİ KADIN ! SESİM OLURMUSUN DÜNYA DUYSUN ! SİYASETTE CESUR KADIN ! BULUT KADIN SİZLERLE !.. UNUTMAYINKİ SEVGİ İLAÇTIR! BAŞ ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL SEVMEYİ UNUTTUK GALİBA! ŞİİRE KADIN'CA DOKUNUŞ! MİLLİ KAHRAMAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ONLARIN ADI Z KUŞAĞI 29 EKİM YAŞASIN CUMHURİYET ! ŞAİRCE "EZELDEN YARALI"! MOR EŞARP VE SIRLARI ! DUNDEN BUGÜNE KADRO ! TOPRAĞIN ELLERİ ! ANADOLUDAN BİR SELAM VAR ! EĞİTİM CİDDİ . MİLLİ MESELEDİR ŞAKAYA GELMEZ! NERESİNDEN BAKARSANIZ ! SANAT'TA KADIN ESİNTİSİ ! YURTTA SULH CİHANDA SULH! KURTULUŞA GİDEN YOL 30 AĞUSTOS BÜYÜK TAARU ŞANLI TARİHİMİZ ANAFARTALAR KANAYAN YARA EMLAK PİYASASI ! SINIR ÖTESİNDE ATATÜRK KİMDİR!
ÇOK OKUNANLAR