Fısıltı HABERLERİ
HV
21 TEMMUZ Pazar 20:32

GEÇMİŞ OLSUN ÜLKEM !

Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Giriş Tarihi : 07-02-2023 11:34

GEÇMİŞ OLSUN  ÜLKEM !

Tabii ve doğal afetler zaman ,zaman yıkıcı olabiliyor mualesefki yine deprem ve yine acı yine kaybımız var.Maraş pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilimizi vurdu. Binlerce   binanın yıkıldığı bliniiyor. Enkaz tamamen kaldırılmadan vefat edenlerin sayısı hakkında kimse henüz kesin bir bilgi veremiyor.

 Gerçekten çok büyük bir acı.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve emniyet personeli canla başla bölgelerinde çalışmalara katkı sunuyor. belediyelerimiz başta olmak üzere afet çalışmaları konusunda altyapısı ve eğitimi olan birimlere sahip kurumlarımız görev
basinda  

İllerde Belediyeler  sivil kuruluşlar ve gönüllü vatandaşlar çalışmaları sürdürüyor.

1999  Ağustosunu  milat kabul etmiştik aslında ülkemiz konumuyla fay hatları bölgesinde.

İmar planlarının ve yapılaşmanın yerleşim alanlarının bu konu dikkate alınarak yapılması mümkün. 

Ama bizi biz yapan milli ve insanı ve inanç duygularımızla çoğu acının üstünden milletçe gelmesini başaran bir toplumuz .

Yanliz siyaset ve kurum kuruluşların böylesi bir günde bölge,dil,din ve siyasi düşünmeden elinden geldiğince ulasmalidir.

Kızılay'a kan bağışlamak ve ilgili kurumlara yardımda bulunmak elzem. 

 Yanliz firsatcilarada dikkat etmek sart güvenilir kurum ve ciddi kuruluşlara yardım yapılmalı.

Bu acı günümüzde insanı düşüncelerle hareket eden ve yaralarımızı sarma çabasında olan herkese şükran borçluyuz. 

Zor günler geçiriyoruz haydi !Türkiye şimdi iyilik ve birlik zamanı el ele verip bu yarayı sarma zamanı. 

Bu üzücü felaketten zarar gören tüm yurttaşımıza geçmiş olsun ,enkazda kalanlara dua,rahmetli olanlara Allah'tan rahmet diler ulusuma baş sağlığı dilerim .

Dilerim bu acı son olur.

Geçmiş olsun TÜRKİYEM .

Hayrettin  Bulut

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI CUMHURİYET KADINLARI AVŞA DA TATİL  BAŞKA OLUYOR Bursa'da çoşkulu bayramlaşma MERAL AKŞENER YENİDEN BAKAN OLURMU?  EY İNSANLIK  BU SESE KULAK VER Kadının gücü ve inancıyla herşey değişir.  HAYDİ URLA GÜLBAHCE  ŞENLİĞİNE GİDELİM  Sevgili yurttaşlar bu yazımda, sizlere Anadolu ve Balkan yemek kültüründen bahsedeceğim.   Kadın kutsaldır, kadın bizim toplumun birleştirici gücüdür.  Hiçbirşeyi ziyan etmez hünerl 1  MAYIS   1Mayıs nekadar işçi bayramı olarak anılsada, tarihteki yerini KANLI 1 MAYIS olarak almaktadır.  EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!  SANATKAR İNSAN  ROMEN LER SEVGİYLE BAK  HOŞGÖRÜLÜ OL  HOŞGÖRÜ VE ERDEMLİK Hep kazanmak olmaz, insan bazen kazanır, bazen kaybeder. BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! YAŞAMAK YAŞATMAK İSTİYORUZ KORKMA  !..  DEPREM DEĞİL BİLİNÇSİZ YAPILAŞMA İNSANI ÖLDÜRÜR!  SEVGİ KARŞILIKSIZ İLAÇTIR  !  Haydi Bursa şimdi birlik zamanı.Bursa için el, ele Cumhuryet Halk Prtisi inegöl ilcesinin kıymetli üyeleri .  UĞURLAR  ÖLMEZ  !  DOĞAYI SEV ORMANLARI KORU !  Basın Milletin Ortak Özgür Sesidir Üyesi Olduğum      EMNİYETLİ HAYAT DERNEĞİ'nin BURSA'NIN  İLMEK İLMEK SEVGİSİ TÜM YURDU SARACAK.  ATATÜRK  KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR GÜN GELE  HARMAN OLA SARIKAMIŞ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM SANATLA BULUŞAN ELLER OYMA SANATÇISI  AHMET USLU  BURSA BURSA'DAN  KARS'A İLMEK İLMEK SEVGİ KÖPRÜSÜ  OLGUN OKTAY DEMİRCAN İLE  DENİZLİ'DE DEĞİŞİM  ZAMANI EY İNSANLIK!...  KADIN OLMAK SUÇMU?  BU  ÇOĞRAFYADA.  BAŞ ÖGĞRETMEN  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATATÜRK DİYOR 'Kİ!  YURT SULH, CİHANDA SULH...  SÜRGÜNDE KAYBOLUP GİDEN HAYATLAR AHISKA!  "Unutma, unutturma" GAZİ MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK Ulusların  milli kahramanları vardır.  BURSA'NIN UMUDU  İLMEK İLMEK  SEVGİ GURUBU  !  İLELEBET YAŞASİN  CUMHURİYET!  CUMHURİYET VE KADIN!  EL ATKI YAŞASIN  LANETLİYORUM! Muhtar Küçük Ağa Büyük Taarruz ve Başkomutan BURSADA BAL GÖÇ RUZGARI BURSA'NIN HOŞ SEDASINDAN GÜZEL NAĞMELER YAŞANTIMIZI ŞEKİLLENDİREN KADINLAR ! İLK ADIM 19 MAYIS BURSA'YA BAHAR ÇOKTAN GELMİŞ ! HAYIRLI RAMAZANLAR! BEN ANA 'YIM ! ÇÜNKÜ BİR KADINIM! ÜLKEM RANTA KURBAN GİTMESİN ZEYTİNİN MUCİZESİ ALTIN YÜREKLİ KADIN ! SESİM OLURMUSUN DÜNYA DUYSUN ! SİYASETTE CESUR KADIN ! BULUT KADIN SİZLERLE !.. UNUTMAYINKİ SEVGİ İLAÇTIR! BAŞ ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL SEVMEYİ UNUTTUK GALİBA! ŞİİRE KADIN'CA DOKUNUŞ! MİLLİ KAHRAMAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ONLARIN ADI Z KUŞAĞI 29 EKİM YAŞASIN CUMHURİYET ! ŞAİRCE "EZELDEN YARALI"! MOR EŞARP VE SIRLARI ! DUNDEN BUGÜNE KADRO ! TOPRAĞIN ELLERİ ! ANADOLUDAN BİR SELAM VAR ! EĞİTİM CİDDİ . MİLLİ MESELEDİR ŞAKAYA GELMEZ! NERESİNDEN BAKARSANIZ ! SANAT'TA KADIN ESİNTİSİ ! YURTTA SULH CİHANDA SULH! KURTULUŞA GİDEN YOL 30 AĞUSTOS BÜYÜK TAARU ŞANLI TARİHİMİZ ANAFARTALAR KANAYAN YARA EMLAK PİYASASI ! SINIR ÖTESİNDE ATATÜRK KİMDİR!
ÇOK OKUNANLAR