Fısıltı HABERLERİ
HV
21 TEMMUZ Pazar 18:52

MERAL AKŞENER YENİDEN BAKAN OLURMU? 

Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Giriş Tarihi : 05-06-2024 17:57

AKŞENER YENİDEN BAKAN OLURMU? 

Akşener'in Cumhurbaşkanı sn Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesi şu an gercekleşiyor.

Benim gözlemin Sn Akşener'in  gözleri gülüyor, belliki bir yerlere mesaj veriyor benim kıymetimi bilmediniz gibi. 

Akşener'in kostümü renkli oluşu şunu gösteriyor heran herşey olur bahar havası estiriyor. 

Akşener yeniden bakan olabilir mi ?

Olur mu olur! 

Çünkü ülkemizdeki siyasi kartın yeniden karılmasında sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın büyük fonksiyonu var. 

Türk siyasetindeki geçmişte iz bırakan  Mıeral akşener'in de siyasi bir kariyeri var bunu bilmek gerekir çünkü geçtiğimiz yıllarda meral akşener  Tansu Çiller'in hükümetinde İçişleri bakanlığı yapmış  ve ciddi başarılar elde etmış bir siyasetçidir. 

Birşeye dikkat çekmek gerek.

Tansu Çiller Akşener ın hocasıdır. 

Sn Mehmet Agır manevi abisidir. 

Böyle olduğuna göre pek yakında akp'ye geçme ihtimali de var. 

Ve büyük ihtimalle bakan olma itibariyle yüksek. 

Bu benim şahsi fikrim

Siyasette hiçbir zaman renk düşünülmez bugün a partisi yarın b partisi   bile olabilir insanoğlu yaşadığı sürece fikri, zikri siyaseti değişebilir zamanın konjektörüne uyar değişmek zorunda kalır . 

İzlediğim kadarıyla gördüğüm kadarıyla Akp  siyasetteki metal yorgunluğunu siyasette meral akşener gibi bir aktöre ak parti'de ihtiyaç var. 

Günden, güne kan kaybeden ak parti'nin yeni birilerinin kadroya katıp yeni bir kanal açıp oradan siyasetini devam ettirmek istiyor benim gözlemim bu eğer Meral akşener iyi parti genel başkanı olsaydı bu yine böyle olur muydu ? 

Olabilirdi mhp ile yollarını ayırıp iyi parti ile ittifak yapma olayı olurdu ama velakin şimdi meral akşener tam akp geçme pozisyonundadır. 

Çünkü bağlayıcı bir özelliği yok bir siyasi grubu yok ak parti'ye geçeceğini düşünenlerdenim. 

Geçmişe doğru eğer bakarsanız bugünkü Meral Akşener  figürünün geçmişte has parti'den Numan kurtulmuşun transferi ve demokrat partiden Süleyman soylu'nun transfer oluşu ve buna benzer daha birkaç kişinin aynı yolla ak parti'ye geçtiğini ve daha sonra bakan ve mevki sahibi olduğunu görüyoruz şimdi benim kişisel tahminim sayın Meral Akşener öncelikle bakan olacak sonra da ak parti kadrolarında siyaset yapacak .

Böyle düşünüyorum konjektör neyi gösterir izleyip göreceğiz. 

Çünkü siyasette iki kutuplaşma oldu birisi sağ ve milliyetçi grubun ikincisi sol cenapta cumhuriyet halk partisi'nin etrafında toparlanan partiler. 

Yerel seçimlerden başarıyla çıkan CHP'nin  siyasetin  dengesini değil girdiğini  gören akp  daha ılımlı ,daha güncel daha insanlara dokunabilen ve olumlu siyaset yapmak istiyor. 
maalesef ki bu  ak parti'nin hiçbir zaman yapmadığı bir iştir. yumuşayalım derken karşıda hiç ummadık bir yerde   farklı konularda dik çıkışlar yapar bunun da amacı kendi tabanını ve milliyetçi oyları bir yerde tutmak ve onları kanalize etmektir. 

Cumhuriyet Halk partisi'ne gelince cumhuriyet halk partisi bu tür söylemlere ve oyunlara gelmemeli halka inmeli ,halka dokunmalı ,halka dokunacak politikalar ve projeler üretmeli belediyelerinin kapısını herkese açmalı ve özellikle belediye başkanları kendi partisinin ilçe başkanlarıyla il başkanlarıyla milletvekilleriyle daha tabana inerek mahalle temsilcileri ile ve kendi üyeleriyle mutlaka ve mutlaka çok iyi sıkı diyalog kurmaları gerekir çünkü o belediye başkanlarını o koltuğa getiren a'dan z'ye kadar o partinin çalışanlarıdır gönüllü çalışanları hiçbir şey beklemeden gece gündüzünü size harcayan insanlara mutlaka değer vermeniz gerekir eğer kişi değer vermezseniz onları elinizin tersiyle iterseniz tez zamanda o koltuktan gidersiniz benim şahsi kanaatim budur. 

Dilerim daha güzel günler bizi bekliyordur. 

Biraz zor gibi! 

CHP' çok iş düşüyor. 

Ne  Mutlu Türk'üm Diyene 

Hayrettin Bulut

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI CUMHURİYET KADINLARI AVŞA DA TATİL  BAŞKA OLUYOR Bursa'da çoşkulu bayramlaşma EY İNSANLIK  BU SESE KULAK VER Kadının gücü ve inancıyla herşey değişir.  HAYDİ URLA GÜLBAHCE  ŞENLİĞİNE GİDELİM  Sevgili yurttaşlar bu yazımda, sizlere Anadolu ve Balkan yemek kültüründen bahsedeceğim.   Kadın kutsaldır, kadın bizim toplumun birleştirici gücüdür.  Hiçbirşeyi ziyan etmez hünerl 1  MAYIS   1Mayıs nekadar işçi bayramı olarak anılsada, tarihteki yerini KANLI 1 MAYIS olarak almaktadır.  EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!  SANATKAR İNSAN  ROMEN LER SEVGİYLE BAK  HOŞGÖRÜLÜ OL  HOŞGÖRÜ VE ERDEMLİK Hep kazanmak olmaz, insan bazen kazanır, bazen kaybeder. BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! YAŞAMAK YAŞATMAK İSTİYORUZ KORKMA  !..  DEPREM DEĞİL BİLİNÇSİZ YAPILAŞMA İNSANI ÖLDÜRÜR!  SEVGİ KARŞILIKSIZ İLAÇTIR  !  Haydi Bursa şimdi birlik zamanı.Bursa için el, ele Cumhuryet Halk Prtisi inegöl ilcesinin kıymetli üyeleri .  UĞURLAR  ÖLMEZ  !  DOĞAYI SEV ORMANLARI KORU !  Basın Milletin Ortak Özgür Sesidir Üyesi Olduğum      EMNİYETLİ HAYAT DERNEĞİ'nin BURSA'NIN  İLMEK İLMEK SEVGİSİ TÜM YURDU SARACAK.  ATATÜRK  KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR GÜN GELE  HARMAN OLA SARIKAMIŞ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM SANATLA BULUŞAN ELLER OYMA SANATÇISI  AHMET USLU  BURSA BURSA'DAN  KARS'A İLMEK İLMEK SEVGİ KÖPRÜSÜ  OLGUN OKTAY DEMİRCAN İLE  DENİZLİ'DE DEĞİŞİM  ZAMANI EY İNSANLIK!...  KADIN OLMAK SUÇMU?  BU  ÇOĞRAFYADA.  BAŞ ÖGĞRETMEN  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATATÜRK DİYOR 'Kİ!  YURT SULH, CİHANDA SULH...  SÜRGÜNDE KAYBOLUP GİDEN HAYATLAR AHISKA!  "Unutma, unutturma" GAZİ MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK Ulusların  milli kahramanları vardır.  BURSA'NIN UMUDU  İLMEK İLMEK  SEVGİ GURUBU  !  İLELEBET YAŞASİN  CUMHURİYET!  CUMHURİYET VE KADIN!  EL ATKI YAŞASIN  LANETLİYORUM! Muhtar Küçük Ağa Büyük Taarruz ve Başkomutan BURSADA BAL GÖÇ RUZGARI BURSA'NIN HOŞ SEDASINDAN GÜZEL NAĞMELER YAŞANTIMIZI ŞEKİLLENDİREN KADINLAR ! İLK ADIM 19 MAYIS BURSA'YA BAHAR ÇOKTAN GELMİŞ ! HAYIRLI RAMAZANLAR! BEN ANA 'YIM ! ÇÜNKÜ BİR KADINIM! ÜLKEM RANTA KURBAN GİTMESİN GEÇMİŞ OLSUN ÜLKEM ! ZEYTİNİN MUCİZESİ ALTIN YÜREKLİ KADIN ! SESİM OLURMUSUN DÜNYA DUYSUN ! SİYASETTE CESUR KADIN ! BULUT KADIN SİZLERLE !.. UNUTMAYINKİ SEVGİ İLAÇTIR! BAŞ ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL SEVMEYİ UNUTTUK GALİBA! ŞİİRE KADIN'CA DOKUNUŞ! MİLLİ KAHRAMAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ONLARIN ADI Z KUŞAĞI 29 EKİM YAŞASIN CUMHURİYET ! ŞAİRCE "EZELDEN YARALI"! MOR EŞARP VE SIRLARI ! DUNDEN BUGÜNE KADRO ! TOPRAĞIN ELLERİ ! ANADOLUDAN BİR SELAM VAR ! EĞİTİM CİDDİ . MİLLİ MESELEDİR ŞAKAYA GELMEZ! NERESİNDEN BAKARSANIZ ! SANAT'TA KADIN ESİNTİSİ ! YURTTA SULH CİHANDA SULH! KURTULUŞA GİDEN YOL 30 AĞUSTOS BÜYÜK TAARU ŞANLI TARİHİMİZ ANAFARTALAR KANAYAN YARA EMLAK PİYASASI ! SINIR ÖTESİNDE ATATÜRK KİMDİR!
ÇOK OKUNANLAR