Fısıltı HABERLERİ
HV
13 NİSAN Cumartesi 17:08

Sevenler terk etmez, sevmeyenlerdir bırakıp gidenler

Savaş  YILMAZ
Savaş YILMAZ
Giriş Tarihi : 14-06-2023 13:07

Sevenler terk etmez, sevmeyenlerdir bırakıp gidenler

        Sevgi su gibidir, sevgi merhamettir, sevgi ilgidir, sevgi zaman ayırmadır ve sevgi bir isyandır tüm kötülüklere karşı. Hakiki seven insan sevdiğini bırakıp gitmez, sevgi bütün sevgisizliklere karşı bir başkaldırıştır çünkü. Siz, sizi seveni terk edip gider misiniz, terk edince yüreğiniz kaldırabilir mi bu acıyı ve eksikliği, bırakıp gitmek bu kadar kolaysa bir insan ben seviyorum diyebilir mi ve bunu söyleyince utanması gerekmez mi, seven cehennemde bile olsa sevdiğini düşünür.

      Her dil sever ama her kalp sevgiyi taşıyamaz, sevgi ağır bir yüktür, doğruyu yaparsan huzur getirir ama yanlış yaparsan farkında olmasan bile huzursuzluk getirir hep. Neden insanlar birkaç ay içinde veya belli bir müddet sonra seviyorum dediği insandan kaçar çünkü hakiki değildir sevgisi. Sevgiler mesafeleri aşar, sevgiler arayı bozmaya çalışan tüm fitneleri yıkar geçer, sevgi bir süt gibidir dikkat ettikçe hep beyaz kalır ve hep temiz kalır. Sevdiğinizin parmağı kanıyor diye sizin yüreğinizde burkulma olmuyorsa neye yarar birlikteliğiniz, seven insan beş dakika ayrı kalmaya dayanmazken uzun süre boyunca hiç arayıp, sormamak ancak sevgisizliktir. Kimsenin kalbini açıp bakamıyoruz muhakkak ama güzel seven insan kendini belli eder, mesela size kelebek gibi yaklaşır, bir saniye sonra acaba kaybedebilir miyim veya uçup gider mi benden diye düşünür, kesinlikle abartı değildir bu dostlarım. Bir annenin çocuğuna yaklaşımı gibi olamaz sevgi ama yüreği birlikte çarpan insanların bedenleri de birlikte çarpmalı, araya mesafe fazla girmemeli ve küskünlükler ise gururdan dolayı uzatılmamalı, mesajlaşma ile değil yan yana gelinmeli çünkü telefonlar kalpten gelen duyguyu gözlere yansıtmaz. Bir insan ne kadar da sinirli ve ne kadar da kızgın olursa olsun, sevdiğinin gözlerine bakınca yüreği hemen yumuşar.

      Sevgi acemi davrananları affetmez, sevgi geç kalanları affetmez ve sevgi bir ev gibidir, ne kapısını açık bırakırsın ne de çatısını onarmayı unutursun çünkü bilirsin ki kapı açılınca hırsız, çatı onarılmaz ise yağmur ve kar girer. Bu yüzdendir ki önce sıkı sıkı örtün sevginizi ve kimseye fazla belli etmeyin gönül bağınızı, hep nazar ve hep kem gözler vardır. Yaşadığınız mutluluğa gıpta eden bazen de araları bozulsun diye düşünen insanlar. Sevginizin çatısını onarın, kapısını kapatın ve evinizin üstünü güzelce örtün ki kimsenin sevginizi bozması mümkün olmasın. Sevenler hiçbir zaman gitmez, gidenler ya sevmemiştir ya da sevdiğini zannetmiştir ve bunun başka açıklaması yoktur.

     Severken bırakıp gitmenin bahanesi olmaz, bahane sevgilerde bulunmaz, sevgi tektir ve sevgi aşka bürünüp kollarını açar karşındakine. Üzülünce üzülen, mutlu olurken mutlu olan insanlar seviyordur sadece. Mesela siz arabanızı bir yerde bırakıp gider misiniz veya paranızın hepsini bir yerde bırakıp gider misiniz, gitmezsiniz değil mi, bence de gitmezsiniz çünkü değerlidir onlar sizin için ve geleceğinizdir ona göre sevgi hissedersiniz elinizdeki mal ve mülke, peki nasıl olur da dünya kadar değerli olması gereken bir insanı veya seviyorum dediğinizi arkanızda bırakırsınız, bunun adı dümdüz sahtekârlıktır. Kızmayın bana dostlarım ama sahtekârlıktan başka kelime yakışmazdı bu seviyorum deyip gidenlere. Sahte sevgilerin, sahte duyguları ve sahte iltifatları olur, belki iki tarafta sahtekârdır bilemem ama bir insanı bırakıp gidecek kadar düşmeyin...

        Bazen iki taraflı sevgiler biter ve herkes yoluna gider ama arkanızda kalbi kırık ve gözlerinden yağmur gibi gözyaşı dökülen birini terk etmek sevgisizliktir ve bunun tek bir adı vardır, sadakatsizlik. Göz bakar, kalp sever ve beden ister güzel dostlarım, o hâlde iki beden birbirini isterse sevgi olmak zorunda, olmayınca sevgi istersen kitap yaz duvara as, istersen de gökyüzüne yazı yazdır. Severken sırtını dönen insan seviyorum demesin ve boşuna ağlamasın, sevgi sadece duygu değildir, sevgi o insana bağlanıp birkaç saat haber alamayınca endişelenip telefona sarılandır, sevgi bir düşüncedir ve sevgi her an yanında olmaktır. Başınız ağrıdığında sizinle ilgilenmeyen, sıkıntı çektiğinizde, hastalandığınızda yanınızda olmayan insan sizi sevmiyordur, sadece sizden yararlanan biridir ve bu hep böyle kalacaktır.

 

Hep mutlu ve huzurlu kalmanız dileğiyle, sevgiler ve saygılar

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Evlilikler Ve Aile Yapısı Çürüyen Bir Ülke Ve Toplum Laiklik Ve Muhafazakarlık Çekişmesi Umudunu Kaybetme Siyaset Ve Kandırılmaya Müsait Halk İnsanların Farklı Farklı Maskeleri Vardır Vaktinde Verilmeyen Değer, Değer Değildir Sevmek Ve Sevilmek Güzeldir, Kıymet Bilene Zenginin Evinden Neden Şehit Çıkmaz Doğru Din Ve Din Anlatıcıları Din Ve Yeşil Kağıtlar İçin Masumları Katletmek Kalabalıklar İçinde Yalnızlığı Yaşamak Arkanızdan Köpekler Havlıyorsa, Yolunuz Doğru Demektir Devletler Öldürmeyi İyi Bilir İyiler Kaybeder, Kötüler Kazanır Bu Dünyada Şahsiyetsiz İnsan Çürümüş Ağaca Benzer Fani Olan Bir Dünya İçin Fazla Hırs Yapma Şiir Gibi İnsanların, Roman Gibi Dertleri Olur Gelene Selam, Gidene Eyvallah Her Nasip Vaktini Bekler, Vakit İse Yaradanı Varlığınızla Mutlu Olmayanları, Yokluğunuzla Terbiye Edin Oluruna Bırakmak Lazım Bazen Ölümün Olduğu Yerde, Geriye Kalan Her Şey Boştur Sevmek Ve Sevilmek Güzeldir Denk Gelirsen Ehline Bilgi Kibardır Zarafet Kokar Ve Cehalet De Kabadır Çöp Kokar Adaleti Öldürmeyin Efendiler Bir Gün Herkese Lazım Olur Bireysel Menfaatler Devlet Menfaatlerini Ezerse İyilik Güzeldir,İyilikten Anlayan Daha Güzeldir Ucuz İnsanların, Pahalı Takıldığı Bir Ülke Nezaket Güzeldir Özür Dilemek Basitlik Değildir, Erdemdir SEVGİ HER ŞEYDİR YOZLAŞMA VE YOZLAŞMANIN ETKİLERİ KARAKTERİ OLMAYANIN NE YOLU DOĞRUDUR, NE DE SÖZÜ AYAĞA KALK BAZI İNSANLAR KALBE DERMAN OLUR, BAZILARI DA DERT İNSANLAR DEĞİŞMEZ, SADECE MENFAATLERİ DEĞİŞİR SEÇİM VE SAĞDUYU DOĞRU İNSAN MUTLULUK, KÖTÜ İNSAN TECRÜBE GETİRİR İnsanlara hayır kelimesini kullandığınız an gerçek yüzlerine şahit olursunuz HAYIR BİLDİĞİMİZDE ŞER, ŞER BİLDİĞİMİZDE HAYIR VARDIR BELKİ NAMUSSUZLARIN, NAMUS EDEBİYATI PARANIN ÖNEMİ VE İNSANLAR ÜZERİNDE ETKİSİ KİTAPLAR, CAHİLLİĞİN PANZEHİRİDİR KEŞKE DİLİNİZ KADAR, KALBİNİZ DE KUVVETLİ OLSAYDI İYİ NİYETLERİ SUİSTİMAL ETMEYİN HEP SONRADAN AKLIMIZ BAŞIMIZA GELİR, HEP SONRADAN DEPREM DEĞİLDİR İNSANI ÖLDÜREN, İNSANDIR MALZEMEDEN ÇALIP, İNSAN ÖLDÜREN ÜSLUBU ÇİRKİN OLANIN, KALBİ DE ÇİRKİNDİR… SAYGI VE SEVGİ BAZI İNSANLARIN KIYMETİNİ, ONLARI KAYBEDİNCE ANLAYACAKSINIZ Dağları Bile Yerinden Oynatabilirsiniz Ama Önyargıları Asla