Fısıltı HABERLERİ
HV
21 TEMMUZ Pazar 20:45

Siyaset Ve Kandırılmaya Müsait Halk

Savaş  YILMAZ ( YAZAR )
Savaş YILMAZ ( YAZAR )
Giriş Tarihi : 14-02-2024 14:57

Siyaset Ve Kandırılmaya Müsait Halk

 

Yeni bir seçim sürecine girmiş bulunuyoruz, yine ve yeniden vaatler, halkı düşünen siyasetçiler ortaya çıktı. Zaten bu halk ancak seçim zamanında hatırlanır, bu sadece siyasetçilerin suçu değil aslında, hiçbir talepte bulunmayan ve ses çıkarmayan halkın da büyük eksikliği ve suçu var. Hizmetten çok, ideolojiye oy veren ve kendine kuru ekmeği, soğanı layık gören bir halk anlayışına kim neden değer versin ki?

Peki neden hizmet değil de ideolojiye oy verir bizim halkımız? Bu durum sadece ülkemizde değil tüm dünyada yaşanan bir olay ama Türkiye sert bir coğrafya olduğundan (siyasi, ideoloji, terör) gibi, ayrıca iki kutuplaşmış taraf olduğu için oylar değişkenlik göstermiyor. Bu konuyu biraz açalım isterseniz, şöyle ki; İzmir'deki belediye başkanı yani C'nin adayı hiçbir şey yapmasa bile yine büyük çoğunluk o adaya oy verecektir, bu durum mesela Erzurum’un A’nın adayı içinde geçerlidir, hiçbir şey yapmasalar bile yine kazanırlar.

Çok partili süreçten bu yana çoğu zaman ideolojilere oy verilmiştir, bu durum ise ülkeye zarardan başka bir şey vermemiştir. Mesela bir ile, ilçeye hizmet değil de hangi taraftansa o yüzden oy verildiği sürece halk hep kaybeder ve siyasetçiler kazanır. Bazı yerel seçimlerde ise il ve ilçeyi bilmeyen siyasetçiler aday gösterilir ve halkta gider oy verir, itiraz etmeden. Halkta,durun bir saniye bizim istediğimiz biri olsun demez, parti ne derse o!

Ülkemiz, Atatürk ve din ideolojisi üzerine kurulmuştur, bu düşünceler yüzünden ülke bir adım ileriye gitmemiştir. Kimse de sormaz veya düşünmez, demez ki yahu siyasette birilerine tapınmanın ne işi var! Siz hizmetten haber verin bize, bu ülkeye ve topluma ne sunuyorsunuz demez çünkü doğuştan itibaren yaşanılan coğrafya insan fikirleri üzerinde etkilidir. Konya'da doğan biri Apartiye, Aydın'da doğan biri C partisine oy verir veya tersini düşünelim. Konya'da doğan biri Aydın’da doğsaydı muhtemeleno da C’ye oy verirdi veya aynı durumun tersi degeçerlidir.

Anladığınız üzere halk hizmet istemiyorsa, siyasetçiler ne yapsın? Aç kalalım ama bizim Atatürk ve din merkezli ideolojimiz kazansın anlayışı doğru değildir çünkü hizmet önemlidir. Tabii ki bu ülkede yaşanılan acılar büyük ve ideolojiler uğruna yüz binlerce insan acı çekti ve bu durumda seçimlerde etkili oluyor. Dünyanın bu kadar gelişim gösterdiği yerde, hala yaşam tarzı üzerinde siyaset icat etmek, ülkeyi bir gram ileri götürmez ama halk ne istiyorsa o olacak nihayetinde ve halk ne isterse o olacak kendince.

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Doğruya Doğru Yanlışa Yanlış Diyebilmeli İnsanlar Dışı Kibir Olanın İçi Çöplüktür Kof İslamcılık Ve Uydurulmuş Yeni Bir Din Yolunuz Cesaret Olsun Ki Yolculuğunuz Aydınlık Olsun Filistin Ve Yalancı Ağlamalar Kadın Ve Erkek Eşitliği Saygı Yoksa Ne Huzur Kalır Ne Sevgi Evlilik Ve Bekarlık Masalları Evlilikler Ve Aile Yapısı Çürüyen Bir Ülke Ve Toplum Laiklik Ve Muhafazakarlık Çekişmesi Umudunu Kaybetme İnsanların Farklı Farklı Maskeleri Vardır Vaktinde Verilmeyen Değer, Değer Değildir Sevmek Ve Sevilmek Güzeldir, Kıymet Bilene Zenginin Evinden Neden Şehit Çıkmaz Doğru Din Ve Din Anlatıcıları Din Ve Yeşil Kağıtlar İçin Masumları Katletmek Kalabalıklar İçinde Yalnızlığı Yaşamak Arkanızdan Köpekler Havlıyorsa, Yolunuz Doğru Demektir Devletler Öldürmeyi İyi Bilir İyiler Kaybeder, Kötüler Kazanır Bu Dünyada Şahsiyetsiz İnsan Çürümüş Ağaca Benzer Fani Olan Bir Dünya İçin Fazla Hırs Yapma Şiir Gibi İnsanların, Roman Gibi Dertleri Olur Gelene Selam, Gidene Eyvallah Her Nasip Vaktini Bekler, Vakit İse Yaradanı Varlığınızla Mutlu Olmayanları, Yokluğunuzla Terbiye Edin Oluruna Bırakmak Lazım Bazen Ölümün Olduğu Yerde, Geriye Kalan Her Şey Boştur Sevmek Ve Sevilmek Güzeldir Denk Gelirsen Ehline Bilgi Kibardır Zarafet Kokar Ve Cehalet De Kabadır Çöp Kokar Adaleti Öldürmeyin Efendiler Bir Gün Herkese Lazım Olur Bireysel Menfaatler Devlet Menfaatlerini Ezerse İyilik Güzeldir,İyilikten Anlayan Daha Güzeldir Ucuz İnsanların, Pahalı Takıldığı Bir Ülke Nezaket Güzeldir Özür Dilemek Basitlik Değildir, Erdemdir Sevenler terk etmez, sevmeyenlerdir bırakıp gidenler SEVGİ HER ŞEYDİR YOZLAŞMA VE YOZLAŞMANIN ETKİLERİ KARAKTERİ OLMAYANIN NE YOLU DOĞRUDUR, NE DE SÖZÜ AYAĞA KALK BAZI İNSANLAR KALBE DERMAN OLUR, BAZILARI DA DERT İNSANLAR DEĞİŞMEZ, SADECE MENFAATLERİ DEĞİŞİR SEÇİM VE SAĞDUYU DOĞRU İNSAN MUTLULUK, KÖTÜ İNSAN TECRÜBE GETİRİR İnsanlara hayır kelimesini kullandığınız an gerçek yüzlerine şahit olursunuz HAYIR BİLDİĞİMİZDE ŞER, ŞER BİLDİĞİMİZDE HAYIR VARDIR BELKİ NAMUSSUZLARIN, NAMUS EDEBİYATI PARANIN ÖNEMİ VE İNSANLAR ÜZERİNDE ETKİSİ KİTAPLAR, CAHİLLİĞİN PANZEHİRİDİR KEŞKE DİLİNİZ KADAR, KALBİNİZ DE KUVVETLİ OLSAYDI İYİ NİYETLERİ SUİSTİMAL ETMEYİN HEP SONRADAN AKLIMIZ BAŞIMIZA GELİR, HEP SONRADAN DEPREM DEĞİLDİR İNSANI ÖLDÜREN, İNSANDIR MALZEMEDEN ÇALIP, İNSAN ÖLDÜREN ÜSLUBU ÇİRKİN OLANIN, KALBİ DE ÇİRKİNDİR… SAYGI VE SEVGİ BAZI İNSANLARIN KIYMETİNİ, ONLARI KAYBEDİNCE ANLAYACAKSINIZ Dağları Bile Yerinden Oynatabilirsiniz Ama Önyargıları Asla
ÇOK OKUNANLAR