Fısıltı HABERLERİ
HV
13 NİSAN Cumartesi 16:39

Ucuz İnsanların, Pahalı Takıldığı Bir Ülke

Savaş  YILMAZ
Savaş YILMAZ
Giriş Tarihi : 12-07-2023 12:23

Ucuz İnsanların, Pahalı Takıldığı Bir Ülke

 

Ucuz insan, kalbi körelmiş, duygudan eser kalmamış ve maneviyat değil de maddiyatın esiri olmuş kişidir. Bu kişiler kimseye önem vermez, cebindeki paralar kadar konuşur ve çoğu bireye tepeden bakarlar. Aslında onları bu duruma getiren devletler ve devletlerin emperyalizmin kölesi olmuş sistemidir.

      Ucuz insanların, pahalı takıldığı memleketler de genellikle iki kısım vatandaş vardır; biri zenginler ve biri de fakirler, yani anlayacağınız orta sınıf yoktur. Özellikle bizim gibi ülkelerde orta sınıfın yok olduğu zamanları yaşıyoruz ve gittikçe bu zengin, fakir arasındaki uçurum yükselecek.

      Devletin, halkın sırtına bindiği yerlerde de genellikle halk, sadece hayata tutunmak için yaşamsal ihtiyaçlarını giderir ve böyle olunca da çoğu insan, ekonomide eşitlik vurgusu yapmaz ve yaşamsal ihtiyaçları dışındaki isteklerde bulunamaz ve düşünemez çünkü sadece çalışması gerekiyordur.  Memurlara ve işçilere biraz zam yapılır, yani ağızlarına bir parmak bal sürülür ve hepsi uyutulur güzelce. Sonra enflasyon jet gibi uzaya çıkınca da o zamlar erir gider. Bunun herhangi bir parti veya siyasi, ideoloji görüşle ilgisi yok aslında çünkü hangi ideolojiden siyasi parti gelse de halka değil, zenginlere hizmet edecektir . Bir nevi devlet eliyle Hindistan ve Afrika'nın bazı bölgelerindeki kast sistemi gibi.

Bu gibi ülkelerdeki halklar; din, ideoloji, laiklik ve milliyetçilik kavramlarının arkasından sürüklenerek, hiçbir şey düşünemez hale getirilir, zaten zenginlerin istediği durum da budur. Kimse düşünemesin, kimse sorgulamasın ve soyut olan şeylerin arkasından öyle heyecanla hareket etsinler ki gerçeklere gözlerini açmasınlar.

      Siyasiler, ülkeleri değiştirmez çünkü kendi sıcak koltuklarında sürekli oturmak varken, neden doğruları halka söylesinler ve uyanmalarına sebep olsunlar ki değil mi? Devletler, Allah değildir ve hiçbir kutsallığı da yoktur! Devletlerin kuruluş amacı eşitlik ve adalet olmalı, zenginlere yani kalbi ucuz olup, pahalı takılanları korumak için oluşturulmuş bir yapı değildir ve olmamalıdır.

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Evlilikler Ve Aile Yapısı Çürüyen Bir Ülke Ve Toplum Laiklik Ve Muhafazakarlık Çekişmesi Umudunu Kaybetme Siyaset Ve Kandırılmaya Müsait Halk İnsanların Farklı Farklı Maskeleri Vardır Vaktinde Verilmeyen Değer, Değer Değildir Sevmek Ve Sevilmek Güzeldir, Kıymet Bilene Zenginin Evinden Neden Şehit Çıkmaz Doğru Din Ve Din Anlatıcıları Din Ve Yeşil Kağıtlar İçin Masumları Katletmek Kalabalıklar İçinde Yalnızlığı Yaşamak Arkanızdan Köpekler Havlıyorsa, Yolunuz Doğru Demektir Devletler Öldürmeyi İyi Bilir İyiler Kaybeder, Kötüler Kazanır Bu Dünyada Şahsiyetsiz İnsan Çürümüş Ağaca Benzer Fani Olan Bir Dünya İçin Fazla Hırs Yapma Şiir Gibi İnsanların, Roman Gibi Dertleri Olur Gelene Selam, Gidene Eyvallah Her Nasip Vaktini Bekler, Vakit İse Yaradanı Varlığınızla Mutlu Olmayanları, Yokluğunuzla Terbiye Edin Oluruna Bırakmak Lazım Bazen Ölümün Olduğu Yerde, Geriye Kalan Her Şey Boştur Sevmek Ve Sevilmek Güzeldir Denk Gelirsen Ehline Bilgi Kibardır Zarafet Kokar Ve Cehalet De Kabadır Çöp Kokar Adaleti Öldürmeyin Efendiler Bir Gün Herkese Lazım Olur Bireysel Menfaatler Devlet Menfaatlerini Ezerse İyilik Güzeldir,İyilikten Anlayan Daha Güzeldir Nezaket Güzeldir Özür Dilemek Basitlik Değildir, Erdemdir Sevenler terk etmez, sevmeyenlerdir bırakıp gidenler SEVGİ HER ŞEYDİR YOZLAŞMA VE YOZLAŞMANIN ETKİLERİ KARAKTERİ OLMAYANIN NE YOLU DOĞRUDUR, NE DE SÖZÜ AYAĞA KALK BAZI İNSANLAR KALBE DERMAN OLUR, BAZILARI DA DERT İNSANLAR DEĞİŞMEZ, SADECE MENFAATLERİ DEĞİŞİR SEÇİM VE SAĞDUYU DOĞRU İNSAN MUTLULUK, KÖTÜ İNSAN TECRÜBE GETİRİR İnsanlara hayır kelimesini kullandığınız an gerçek yüzlerine şahit olursunuz HAYIR BİLDİĞİMİZDE ŞER, ŞER BİLDİĞİMİZDE HAYIR VARDIR BELKİ NAMUSSUZLARIN, NAMUS EDEBİYATI PARANIN ÖNEMİ VE İNSANLAR ÜZERİNDE ETKİSİ KİTAPLAR, CAHİLLİĞİN PANZEHİRİDİR KEŞKE DİLİNİZ KADAR, KALBİNİZ DE KUVVETLİ OLSAYDI İYİ NİYETLERİ SUİSTİMAL ETMEYİN HEP SONRADAN AKLIMIZ BAŞIMIZA GELİR, HEP SONRADAN DEPREM DEĞİLDİR İNSANI ÖLDÜREN, İNSANDIR MALZEMEDEN ÇALIP, İNSAN ÖLDÜREN ÜSLUBU ÇİRKİN OLANIN, KALBİ DE ÇİRKİNDİR… SAYGI VE SEVGİ BAZI İNSANLARIN KIYMETİNİ, ONLARI KAYBEDİNCE ANLAYACAKSINIZ Dağları Bile Yerinden Oynatabilirsiniz Ama Önyargıları Asla