Fısıltı HABERLERİ
HV
21 TEMMUZ Pazar 20:31

ÜLKEM RANTA KURBAN GİTMESİN

Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Hayrettin BULUT ( YAZAR )
Giriş Tarihi : 15-02-2023 09:37

ÜLKEM RANTA 
KURBAN GİTMESİN 

Deprem bilim ve teknolojiyi bir arada kullanarak bu konuda ehli insanlarla calisilarak etkisi azaltılabilecek  bir doğa olayıdır. 

"Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin."

Gazi Mustafa Kemal bunu çok güzel özetlemiş .

"İlimsiz kalan bir milletin hayatı damatlari kopmuş demektir."

Biz  çabuk kaynaşması bilen bir toplumuz .
Alevisiyle ,kürduyle ,Lazı,romanıyla  güzel ve kötü günlerde bir araya gelip ele ele omuz omuza dosthane kardeşçe tüm dertleri aşacak kudrete sahip bir toplumuz .

"Muhtaç olduğun kudret darlarindaki asıl kanda mevcuttur"

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 

Maraş'tan başlayıp sınırlarımız ötesine kadar uzanan 10 ilimizde etkili olan binlerce vatandaşımızın ölümüne 100 bine yakın vatandaşımızın da yaralanmasına sebep olan bu doğal felaketin yarasını kısa zamanda sarariz .

Dilerimki bir daha yaşamayız bu arada rahmete gitmiş yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dilerim çeşitli hastanelerde tedavi gören yaralı yurttaşlarımıza da Allah'tan acil şifa dilerim .

Ama bir şeye vurgu yapmadan Geçmeyeceğim ülkemiz coğrafi durumu nedeniyle fay hatlar üzerinde olduğu bellidir imar planlarının ve yapılaşmalar buna binayen yapılsa Hem maddi hem de manevi  ve can kaybı az olur .

Sayın yöneticiler SALIH GÜN  başkanı örnek almalılar. Bilim insanlarının söylediklerini dikkate alsalar ve buna göre bir plan dahilinde çalışsalar belki de bu kadar bir hasar görülmezdi kadere ve kazaya inanmak şart ama tedbir almak da şart kıymetli ilim insanları şöyle diyor tedbirini al takdiri Allah'a bırak Buradan şunu anlamamız gerekiyor ki bizi yaratan yüce Allah bize akıl fikir e mantık vermiş bunlarla hareket etmemiz lazım bilim İlim ve teknolojinin yolundan ayrılırsak daha başımıza ne felaketler gelir.

Kimbilir?

Şimdi sizlere 17 Ağustos depreminde fayhatti üstünde olmasına rağmen yıkılmayan bir beldeden söz edilemez.

"Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın üzerinde yer alan Tavşancıl'da hiç yıkım olmadı. Beldenin 1989'da seçilen ve 2002'ye kadar görev yapan belediye başkanı SALİH GÜN'ün deprem riski nedeniyle bilim insanlarından yardım alarak hazırladığı imar mevzuatı çerçevesinde başlattığı en fazla 3 katlı binalara imar izni verilmesi vb. uygulamalar dolayısıyla 1999 Gölcük depremi sırasında beldede can ve mal kaybı yaşanmadı.

SALİH GÜN 
BELEDIYE BAŞKANI 

1989 ve 1994 yerel seçimlerinde Sosyaldemokrat Halkçı Parti'den Tavşancıl beldesi belediye başkanı seçilmiştir. 1999 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Tavşancıl beldesi belediye başkanı seçilmiştir. 2002 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Kocaeli milletvekili seçilmiştir.

(SAYIN BAŞKAN SALİH GÜN 'Ü  RSHMET VE ŞÜKRANLA  ANIYORUM )

Şimdiki belediye başkanları bu politikayı izlemeler ne olur .

Bence siyaset Halk için yapılır .

Rant için değil. 

Ranta kurban gitmesin güzel ülkem insanı.

Hayrettin bulut

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI CUMHURİYET KADINLARI AVŞA DA TATİL  BAŞKA OLUYOR Bursa'da çoşkulu bayramlaşma MERAL AKŞENER YENİDEN BAKAN OLURMU?  EY İNSANLIK  BU SESE KULAK VER Kadının gücü ve inancıyla herşey değişir.  HAYDİ URLA GÜLBAHCE  ŞENLİĞİNE GİDELİM  Sevgili yurttaşlar bu yazımda, sizlere Anadolu ve Balkan yemek kültüründen bahsedeceğim.   Kadın kutsaldır, kadın bizim toplumun birleştirici gücüdür.  Hiçbirşeyi ziyan etmez hünerl 1  MAYIS   1Mayıs nekadar işçi bayramı olarak anılsada, tarihteki yerini KANLI 1 MAYIS olarak almaktadır.  EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR!  SANATKAR İNSAN  ROMEN LER SEVGİYLE BAK  HOŞGÖRÜLÜ OL  HOŞGÖRÜ VE ERDEMLİK Hep kazanmak olmaz, insan bazen kazanır, bazen kaybeder. BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! BAHARI GETİRDİK, YAZI'DA GETİRİRİZ BİZ! YAŞAMAK YAŞATMAK İSTİYORUZ KORKMA  !..  DEPREM DEĞİL BİLİNÇSİZ YAPILAŞMA İNSANI ÖLDÜRÜR!  SEVGİ KARŞILIKSIZ İLAÇTIR  !  Haydi Bursa şimdi birlik zamanı.Bursa için el, ele Cumhuryet Halk Prtisi inegöl ilcesinin kıymetli üyeleri .  UĞURLAR  ÖLMEZ  !  DOĞAYI SEV ORMANLARI KORU !  Basın Milletin Ortak Özgür Sesidir Üyesi Olduğum      EMNİYETLİ HAYAT DERNEĞİ'nin BURSA'NIN  İLMEK İLMEK SEVGİSİ TÜM YURDU SARACAK.  ATATÜRK  KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR GÜN GELE  HARMAN OLA SARIKAMIŞ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM SANATLA BULUŞAN ELLER OYMA SANATÇISI  AHMET USLU  BURSA BURSA'DAN  KARS'A İLMEK İLMEK SEVGİ KÖPRÜSÜ  OLGUN OKTAY DEMİRCAN İLE  DENİZLİ'DE DEĞİŞİM  ZAMANI EY İNSANLIK!...  KADIN OLMAK SUÇMU?  BU  ÇOĞRAFYADA.  BAŞ ÖGĞRETMEN  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ATATÜRK DİYOR 'Kİ!  YURT SULH, CİHANDA SULH...  SÜRGÜNDE KAYBOLUP GİDEN HAYATLAR AHISKA!  "Unutma, unutturma" GAZİ MUSTAFA  KEMAL ATATÜRK Ulusların  milli kahramanları vardır.  BURSA'NIN UMUDU  İLMEK İLMEK  SEVGİ GURUBU  !  İLELEBET YAŞASİN  CUMHURİYET!  CUMHURİYET VE KADIN!  EL ATKI YAŞASIN  LANETLİYORUM! Muhtar Küçük Ağa Büyük Taarruz ve Başkomutan BURSADA BAL GÖÇ RUZGARI BURSA'NIN HOŞ SEDASINDAN GÜZEL NAĞMELER YAŞANTIMIZI ŞEKİLLENDİREN KADINLAR ! İLK ADIM 19 MAYIS BURSA'YA BAHAR ÇOKTAN GELMİŞ ! HAYIRLI RAMAZANLAR! BEN ANA 'YIM ! ÇÜNKÜ BİR KADINIM! GEÇMİŞ OLSUN ÜLKEM ! ZEYTİNİN MUCİZESİ ALTIN YÜREKLİ KADIN ! SESİM OLURMUSUN DÜNYA DUYSUN ! SİYASETTE CESUR KADIN ! BULUT KADIN SİZLERLE !.. UNUTMAYINKİ SEVGİ İLAÇTIR! BAŞ ÖĞRETMEN MUSTAFA KEMAL SEVMEYİ UNUTTUK GALİBA! ŞİİRE KADIN'CA DOKUNUŞ! MİLLİ KAHRAMAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ONLARIN ADI Z KUŞAĞI 29 EKİM YAŞASIN CUMHURİYET ! ŞAİRCE "EZELDEN YARALI"! MOR EŞARP VE SIRLARI ! DUNDEN BUGÜNE KADRO ! TOPRAĞIN ELLERİ ! ANADOLUDAN BİR SELAM VAR ! EĞİTİM CİDDİ . MİLLİ MESELEDİR ŞAKAYA GELMEZ! NERESİNDEN BAKARSANIZ ! SANAT'TA KADIN ESİNTİSİ ! YURTTA SULH CİHANDA SULH! KURTULUŞA GİDEN YOL 30 AĞUSTOS BÜYÜK TAARU ŞANLI TARİHİMİZ ANAFARTALAR KANAYAN YARA EMLAK PİYASASI ! SINIR ÖTESİNDE ATATÜRK KİMDİR!
ÇOK OKUNANLAR