Fısıltı HABERLERİ
HV
04 EKİM Salı 09:39

Ehliyet fiyatlarına zam kapıda! 2023'te 'B sınıfı' ehliyet fiyatları 6 bin TL

SÜRÜCÜ KURSU ÜCRETLERİ ARTIYOR.; 2022 yılındaki enflasyon rakamlarına rağmen ehliyet kursu fiyatlarında değişiklik yapılmadığını belirten, Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcıleri Konfederasyonu (TÜSEKON) Yönetım Kurulu üyesi ve Aktif Sürücü Kursu Sahibi, Belgin Demirok, artan maliyetler dolayısı ile 2023 yılında ‘B sınıfı’ ehliyeti fiyatlarının ülke genelinde 6 bin lira ve üzerinde olacağını aktardı.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 16-09-2022 13:18
Ehliyet fiyatlarına zam kapıda! 2023'te 'B sınıfı' ehliyet fiyatları 6 bin TL

Ehliyet fiyatlarına zam kapıda! 2023'te 'B sınıfı' ehliyet fiyatları 6 bin TL

Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcıleri Konfederasyonu (TÜSEKON) Yönetım Kurulu üyesi Belgin Demirok, 2022 yılı ve 2023 yılındaki değişiklikleri yorumladı.

Demirok, 2022 yılında yüzde 80’lere çıkan enflasyona rağmen ehliyet kursu fiyatlarında değişiklik yapılmadığına dikkat çeken Demirok,  2023 yılında ‘B sınıfı’ ehliyet fiyatlarının artan maliyetlerle birlikte 6 bin lira seviyelerine çıkma ihtimali olduğuna değinerek yurttaşları uyardı.

Fiyat artışı öncesinde ehliyet alacak vatandaşları kurslara kayıt olmaya davet eden Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcıleri Konfederasyonu (TÜSEKON) Yönetım Kurulu üyesi Belgin Demirok, “Yılbaşından bu yana özellikle akaryakıta, lastik ile araç fiyatlarına, araç parçası ve işçiliklere defalarca, asgari ücrete iki kez zam geldi. Özellikle enflasyonun yüzde 80’lere çıktığı bu zorlu şartlarda zam yapmayıp kendimizi zorlayarak vatandaşlarımızı korumaktayız.

Demirok, Ayakta durabilmemiz ve hizmetimize devam edebilmemiz için yılsonu itibariyle ‘B sınıfı’ ehliyet fiyatlarının tüm Türkiye'de ve dolayısıyla şehrimizde ortalama 6 bin lira ve üzeri seviyelere çıkacağı beklentisindeyiz. Vatandaşlarımızı yeni yıl öncesi ehliyet ve harçlara gelmesi beklenen ciddi artışlardan önce, ehliyetleri için vakit kaybetmeden sürücü kurslarına kayıt yaptırmaları konusunda hassasiyetle bilgilendiriyoruz” dedi.

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR