Fısıltı HABERLERİ
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 07:23

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Ahmet Uçak BASIN Mensupları İle Kahvaltı Programında Bir Araya Geldi

İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı Basın kahvaltıda buluştu, Düzenlenen programa; Sakarya İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Uçak, Ferizli İlçe Başkanı Ömer Deniz, Fısıltı Haberleri Genel Yayın Yönetmeni Sabahattin Birinci, Haber Müdürü Aslı Kılıç ile yerel basın mensubu çalışanları katılım sağladı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 13-06-2024 13:51   Güncelleme : 13-06-2024 14:01
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Ahmet Uçak BASIN Mensupları İle Kahvaltı Programında Bir Araya Geldi“GÖLKENT'TE BİR KAPALI ALAN YERİ YAPIYOR"

Burada konuşan Ahmet Uçak, "Seçim çalışmaları ve kongreden sonra uzun zamandır bir araya gelememiştik. Zor bir seçim atlattık. Ferizli Belediyesini aldık. Kocaali'yi de az bir fark ile kaçırdık. Milletimiz 15 ilçede bize muhalefet görevini verdi. Mehmet Başkan Gölkent'te bir kapalı alan yeri yapıyor" dedi.“BAŞKA PARTİLERE GEÇEN ARKADAŞLAR İLE BİR SORUNUMUZ YOK”

İttifak ile alakalı sorulan soruya Başkan Uçak, "Biz Kocaali'de Saadet Partisi ile ittifak yaptık, biz de Pamukova'da aday çıkarmadık. Anlaşabildiğimiz noktalarda ittifak yaptık. Karasu'da ittifak görüşmesi yapılmış benim başkanlığımdan önce. Karasu'da diğer 6 ilçe başkanı istedi ama CHP bizden olmaması gerekiyor dediği için sağlıklı görüşmeler yapılmadı. Bazı teklifler geliyor. Milletvekilleri bazı partilere de geçiş yaptı. Hiçbir geçen arkadaşlar ile ilgili genel başkanlar açıklama yapmadı. Bazı teklifler ile Sakarya dahil bir çok teklif yapılıyor. Biz bunun siyasi ahlakın dışında olduğunu düşünüyoruz. İstifa etmiş gitmiş başka partilere geçen arkadaşlar ile bir sorunumuz yok. Ama hala bizimle çalışan arkadaşların olması etik değil" dedi.“DEDİKODULARIN HİÇBİR ŞEYİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR"

Başkan Uçak, Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi ile ilgili ise; “Meral Akşener'in memleket sevdasından gram şüphemiz yoktur. Tamamen gündem ile ilgili 7 sene boyunca gezmediği yer kalmadı. Bunun dışında çıkan dedikoduların hiçbir şeyi gerçeği yansıtmıyor" ifadelerine yer verdi.“BİZ DURDUĞUMUZ YERDEYİZ”

AK Parti ile ilişkileri hakkında sorular soruya, "Biz durduğumuz yerdeyiz milim sapmamız yok. Biz 6'lı masayı kurarken de güçlendirilmiş parlamenter sisteme geri dönmekti. Saptığımız bir yer yok. Görüşlerimiz aynı şekilde devam ediyor" şeklinde konuştu. Kentsel dönüşüm ile ilgili sorulan soruya Uçak, "Ada bazlı kentsel dönüşüm yapılması ve konteyner kentin kurulması ile ilgili bir çalışma sunmuştuk. Yusuf Başkan da destek isterse seve seve yanında oluruz" dedi.

“BELEDİYENİN BÜTÇESİ YOK, VAR OLAN BÜTÇE DE YETERSİZ KALIYOR"

Ferizli'deki yönetim ile ilgili sorulan soruya Ferizli İlçe Başkanı Ömer Deniz, "Tamamen halkın uzaklaştığı sosyal alanlara ulaşıyoruz. Biraz daha küçük faaliyetlerle uğraşıyoruz. 10 mahalleye doğalgaz sağlayacağız. Yatırımların devam etmesi için çabalıyoruz. Durdurulan bir proje var Akgöl. Önce Göl kentin halkını ve esnafını düşünerek hareket ediyoruz. Herhangi bir işletmesi yok. Belediyenin kiralık olan bir işletmesi var. Belediyenin boş alanları var. Buralarda da proje hazırlamaya çalışıyoruz. Halk ne talep ederse onu yapmaya çalışıyoruz. Sosyal etkinliklerde tamamen sponsor üzerinden gidiyoruz. Belediyenin zaten bütçesi yok, var olan bütçe de yetersiz kalıyor" ifadelerini kullandı.

“HALKIN İÇİNDE OLAN BAŞKANLAR DAHA SAĞLIKLI YÜRÜTTÜ”

Partiden ihraç edilen ya da istifa eden partililerin geri dönüp dönemeyeceği ile ilgili soruya Uçak, "Müsavat Başkanımız net bir açıklama yapmıştı. Partiye hakaret etmeyen ve zarar vermeyen herkesle oturup görüştüğünü söylemişti. Sakarya'daki ismin devam etmesi genel başkanının değerlendirmesi ile alakalı" derken, seçim süreci ile ilgili sorulan soruya, "3 ay gördüğümüz çalışmalarda fark ettik ki halkın içinde olan başkanlar daha sağlıklı yürüttü. Ferizli'de de gördük bunları özlemiş insanlar. Zaten halkın içinde olanı istedi ve seçti" dedi.

“SAKARYA'DA BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Akşener'in burada olup olmadığı ve görüşme olmadığı ile ilgili Başkan Uçak, " Genel Başkanımız ara ara buraya geliyor evet. Kongre öncesi ve sonrasında çok fazla bir araya gelmiyor ama bayramda Sakarya'da bir görüşme gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

“BORÇLU OLAN BELEDİYELERİN HİZMET ETMESİ İÇİN SÜREYE İHTİYACI VAR”

Uçak, "Yusuf Başkan Serdivan Belediye başkanı iken karşılıklı siyaset yaptık. Biz belediye başkanımız ile ziyarete gittik. Ben Ferizli'nin hizmet alma noktasında Yusuf başkanın da destek olacağını canı gönülden biliyorum. Bir şirket var bu şirket zarar etmiş, belli bir süre lazım. Borçlu olan belediyelerin de bazı noktalarda hizmet etmesi için süreye ihtiyacı var. Ya bu borcu eritmeyi bekleyip halka hizmet etmeyeceğiz, ya da borç alıp hizmet edeceksiniz. Önemli olan bu borcun neden yapıldığı, halka hizmet için mi yoksa birilerinin gideri için mi" dedi.

 

Sabahattin BİRİNCİSabahattin BİRİNCİ

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR