Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 19-05-2021 14:14   Güncelleme : 19-05-2021 15:10

19 Mayıs Sakarya'da Büyük Bir Coşku ile Kutlandı.

Siyasi partiler eşliğinde çeşitli sivil toplum kuruluşları 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla alternatif çelenk sunma töreni düzenledi

19 Mayıs Sakarya'da Büyük Bir Coşku ile Kutlandı.

lk Olarak CHP İl Başkanlığı Atatürk anıtına çelenk sundu. Ardından, İyi Parti İlçe Başkanı, Serpil Dokumacı,  Demokrat Parti, İl Başkanı, İsmail ERGÜL, Genç Parti, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Aslıhan Ateş, ,  Eğitim-İş Sendikası, Mimarlar Odası Sakarya İl Temsilciği, Makine Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciği sırasıyla çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Tören, yapılan konuşmaların ardından İstiklal Marşı okunması ile son buldu.

19 Mayıs’ın Sakarya’ya hayırlı olması temennisinde bulunan CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, “19 Mayıs Ay-Yıldızlı bayrağımızın sonsuza kadar dalgalanacağı tarihtir. 19 Mayıs, Ahmet’in, Hüseyin’in, Fatma’nın, Ayşe’nin, Azize’nin, Mustafa’nın bayramıdır. 19 Mayıs Tüm Türkiye Cumhuriyeti’ne tüm Sakarya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, “Kurtuluş meşalesini bugüne kadar büyüklerimiz taşıdı bugün de biz taşıyoruz bundan sonra da inşallah genç kuşaklarımız olan gençlerimiz taşıyacaktır. Buradan da Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere rahmet ve minnetle anıyorum. Ne mutlu Türküm diyene!” diye konuştu.

FİSİLTİ HABERLERİ, CANLI YAYIN İÇİN LİNK TIKLAYINIZ..

https://www.facebook.com/fisiltihaberleri/videos/2892304844323530

FOTOĞRAFLARIN DEVAMI İÇİN ALTTAKİ LİNK TIKLAYINIZ.

Fotoğraflar Ömer Faruk TÜKENMEZ..

https://www.fisiltihaberleri.com/galeri/19-mayis-kutlamalarindan-fotograflar-2-47.html