Siyaset
Giriş Tarihi : 12-02-2021 14:24   Güncelleme : 12-02-2021 14:26

CHP, KARASU’YU KARIŞ KARIŞ GEZDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Örgütü, Karasu’da bölgede yapılması planlanan taş ocağı inşaatı hakkında vatandaşlarla fikir alışverişinde bulunarak, bölgede ziyaretler gerçekleştirdi.

CHP, KARASU’YU KARIŞ KARIŞ GEZDİ

Sakarya’nın farklı ilçelerini ziyaret ederek vatandaş, esnaf ve muhtarlarla bir araya gelen CHP Sakarya İl Başkanlığı, Karasu’ya giderek, vatandaşa kulak verdi. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş ve CHP Grup Başkanvekili Engin ÖZkoç’un yer aldığı ziyaret, Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt’ün ev sahipliğinde gerçekleşti. Program kapsamında CHP heyeti Hürriyet Mahallesi’nde yapılaması planlanan ve çevreye büyük zarar vereceği düşünülen taş ocağına ilişkin köy halkıyla değerlendirmelerde bulundu. Paralı Mahallesi’nde muhtar ziyareti de gerçekleştiren heyet, Karasu’nun önemli gazetecilerinden Ahmet Şen’i Dariçayiri Mahallesi’ndeki evine giderek, geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdi.

“MÜSADE ETMEYİZ”

Çalışmalar hakkında detaylı bilgi İl Başkanı Ecevit Keleş tarafından verildi. Taş ocağı konusunda vatandaşın isteksiz olduğunu belirten Başkan Keleş, “Karasu’da yurttaşımızla bir araya geldik. İsteklerini ve arzularını dinledik. Bu noktada Hürriyet Mahallesi’nde yapılması planlanan ve çevre katliamına sebep vereceği ön görülen taş ocağına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunduk. Özellikle bölgenin yeşil yapısı kesinlikle korunmalı. Ayrıca çiftçilikle geçinen vatandaşlar, toz yüzünden ürünlerinin kalitesinin düşeceğinden endişeli. Başka bir unsur da bu köyde yaşayan halka taş ocağı planı yapılırken düşünceleri ya sorulmamış ya da ciddiye alınmamış. Konunun ilerleyen zamanlarda da takipçisi olacağız. Doğa konusundaki düşüncemiz net ve kesindir. Tahribine gaspına müsaade etmeyiz” dedi.