Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 13-05-2021 08:36   Güncelleme : 13-05-2021 08:51

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Ramazan Bayramı Mesajı

“Milletimizin zor zamanlarda ortaya çıkan birlik ve dayanışma enerjisiyle zor günlerin üstesinden geleceğiz”

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Ramazan Bayramı Mesajı

(DP Basın Merkezi – 12 Mayıs 2021) Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında “Milletimizin zor zamanlarda ortaya çıkan birlik ve dayanışma enerjisiyle zor günlerin üstesinden geleceğiz” dedi.

 

Genel Başkan Uysal, ülkenin zor zamanlardan geçtiğini ancak sürecin sonunda milletimizin derin bir nefes alarak yarınlara güven ve huzur içinde çıkmasını dilediğini ifade etti.

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın Ramazan Bayramı mesajı şöyle:

 

“Milletimizin zor zamanlarda ortaya çıkan enerjisi var”

 

“Bir ramazanın daha sonuna yaklaştığımız bu günlerde mübarek ay içerisinde yaptığımız ibadetleri, tuttuğumuz oruçları yüce Yaradan’ın kabul etmesini temenni ederim.

 

Zor zamanlar geçiriyoruz. Bir tarafta salgın, öbür tarafta salgın ile daha da derinleşen ekonomik, siyasi, toplumsal onlarca meselemiz var.

 

Bütün bunlara rağmen milletimizin zor zamanlarda ortaya çıkan birlik ve dayanışma enerjisiyle zor günlerin üstesinden gelmeye gayret ediyoruz.

 

“Umarız yarınlara güven ve huzur içinde çıkarız”

 

Sonunda umarız ülkemiz katlandığı fedakârlıklarla çektiği cefaların sonucunda derin bir nefes alır, yarınlara güven ve huzur içinde çıkar.

 

“Sağlık çalışanlarımız adanmışlık ruhuyla hizmet veriyorlar”

 

Bu zor zamanlarda özellikle sağlık çalışanlarımıza, doktorlarımıza müteşekkir olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Kendi hayatlarını riske ederek adanmışlık ruhu içerisinde hizmet veriyorlar. Bu süreçte kendi içlerinden de maalesef pek çok kayıpları oldu.

 

“Bu büyük ülkeyi kanları canları pahasına bize emanet eden tüm şehitlerimizi

rahmetle yâd ediyorum”

 

Başta sağlık çalışanı olmak üzeregörev yaparken vefat eden şehitlerimizi, bu büyük ülkeyi kanları canları pahasına bize emanet eden tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Evlatları yerine evlatlarının mezar taşlarına sarılan şehit analarının, ‘evladım nerede?’ diyen Diyarbakır annelerininde ellerinden öper, sabır ve afiyet dilerim.

 

“Türk Milletini güzel günler bekliyor”

 

Bu vesileyle Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Güzel günlerin Türk Milletini beklediği inancı içerisinde hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

 

Mesajın videosuna https://youtu.be/aFPktgpgaqklinkinden ulaşabilirsiniz...