Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 28-09-2021 10:31   Güncelleme : 28-09-2021 10:55

NEVÇARŞI’DAN ‘DOĞA SANA GELİYOR’ FESTİVALİ

Nevçarşı Üsküdar, bölgenin sosyal, ekonomik ve kültürel deneyimini farklılaştıran etkinlikleri kapsamında bu hafta sonu ‘Doğa Sana Geliyor’ Festivali düzenliyor. 1, 2, 3 Ekim tarihlerini kapsayan günlerde 20 outdoor markanın katılımıyla gerçekleşecek festivalde, ziyaretçileri doğayla buluşturan atölyeler, yarışmalar, eğitimler ve ilgi çekici oyunlar yer alıyor.

NEVÇARŞI’DAN ‘DOĞA SANA GELİYOR’ FESTİVALİ

Nevçarşı Üsküdar, bu hafta ziyaretçilerini doğayla buluşturmak üzere birbirinden keyifli etkinliklerin yer alacağı ‘Doğa Sana Geliyor Festivali’ düzenliyor.

20 outdoor markanın yer alacağı Doğa Sana Geliyor Festivali, şehrin yoğunluğunda doğa özlemi çeken Nevçarşı Üsküdar ziyaretçilerine doğada olma hissiyatını outdoor yaşama dair markalarla tanıştırma ve bu yaşamı deneyimleme fırsatlarıyla sunuyor. Araç çadırlarından çeşitli kamp malzemelerine, tırmanış duvarlarının yer alacağı yarışmalardan atölyelere, özel indirimlerden eğitmenler eşliğinde kara surfüne uzanan aktivitelerin yer alacağı festivalde, doğa temalı eğitimler de yer alacak. 1 Ekim Cuma günü başlayıp 3 Ekim Pazar günü sona erecek olan festivalde 7’den 70’e herkese hitap eden; taç yapımı, tohum dikimi, poi yapımı aktivitelerinden kitap ayracı yapımı ve bileklik yapımına uzanan çok sayıda ve farklı kategoride eğlenceli atölye olacak.

Eğlenceli aktivitelerin yanı sıra; Doğada Hayatta İdame Eğitimi, Temel Kampçılık Eğitimi, Deprem ve Doğal Afetlerde Yapılması Gerekenler gibi doğada bilinçlenme konusunda eğitimlerin de yer alacağı Doğa Sana Geliyor Festivali, birbirinden ilgi çekici oyun alanlarına da ev sahipliği yapacak.