Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 15-03-2021 17:54   Güncelleme : 16-03-2021 18:17

Tarihi ile Ünlü TRAKLI'nın SAĞILINI TEHTİT EDEN ÇÖPLÜĞÜ (CANLI YAYIN)

Fililmlere Konu Olan Taraklı,

Tarihi ile Ünlü TRAKLI'nın SAĞILINI TEHTİT EDEN ÇÖPLÜĞÜ (CANLI YAYIN)

Yıllardır çözüm bulanamayan, Çöplük, İnsan Sağlığını tehtit ediyor, 

Göynük' akan Dere yatağının Taraklı'nın kenarından geçen, ve TARAKLI'nın Pisliği ile karışıp, Taraklı mahallelerinden uzanıp, Geyve  ve çevre mahallele tarlalarından geçmektedir.

Çevreyi Pis kokuları ile deren yatağının geçtiği bölgelerde TARAKLI VE GEYVE bölgelerinde Tarım ve hayvancılığı TEHTİİT ETEMEKTEDİR.

Bir an önce YETKİLİLERİN DUYARLI OLMASINI, DİLİYOR. GEREĞİNİN YAPILMASINI RİCA EDİYORUZ.

Sakin şehir ünvanıyla ünlü Taraklı ilçesi, nehir kenarında biriken çöp dağlarının çirkin görüntüsü ile bu ünvanına gölge düşürdü. Çöp yığınlarının uzun süredir toplanmayışı ilçede tepkilere neden oluyor.

SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR

Sakarya’nın şirin ilçesi Taraklı, istenmeyen görüntülere sahne oldu. İlçenin girişinde Sakarya nehrinin geçtiği bölgeye atılan çöpler, çirkin görüntüler ve çevre kirliliğinin yanısıra sağlığı da tehdit ediyor.

DOĞAL YAPI BOZULUYOR

Uzun süredir biriktiği belli olan çöp yığınlarının görüntülendiği Taraklı’da, vatandaşlar bu durumdan son derece rahatsız. İlçenin tarihi ve doğal dokusunu bozan bu ihmalin çözüme kavuşturulması bekleniyor. Vatandaşlar yetkililerden, doğayı tahrip eden, insan ve çevre sağlığına zararlı bu çöplerin bir an önce kaldırılmasını istedi.