Siyaset
Giriş Tarihi : 29-08-2021 19:06   Güncelleme : 29-08-2021 19:38

Memleket Partisi İl Kongresi’ni yaptı

Memleket Partisi 1. Olağan İl Kongresi’ni gerçekleştirdi. Tek listeyle gidilen seçimde Kurucu İl Başkanlığı görevini yürüten Fatma Kurtuluş, İl Başkanı olarak seçildi.

Memleket Partisi İl Kongresi’ni yaptı

Memleket Partisi’nin 1. Olağan İl Kongresi, Genel Başkan yardımcısı Hüseyin Avni Aksoy'un katılımıyla gerçekleştirildi. Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Açılış konuşması yapan Memleket Partisi İl Başkanı Fatma Kurtuluş “Memleketin her köşesinde olduğu gibi Sakarya’da da büyük bir özlem, büyük bir beklenti, yeni bir umut ışığı ihtiyacı vardı.

Büyümeye güçlenmeye devam ediyoruz. Başaracağız, ülkeyi uçuruma sürükleyen iktidardan da, bütün yaşananlara seyirci kalarak çanak tutan muhalefetten de memleketi kurtaracağız.

Halkımızın yüzü yine gülecek. Gençlerimizin gelecekten umudu olacak. Güven ve huzur içinde yaşayacağız yeniden bu güzel memlekette. Nereden mi biliyorum, kendimden biliyorum. Sizden; içinizdeki memleket aşkından, Atatürk’e bağlılıktan, yüreğinizdeki cesaretten, zihninizdeki aydınlıktan, elinizdeki nasırdan, alnınızdaki terden, gözünüzdeki ışıktan biliyorum. Başaracağız! Kendisini tanıdığım günden itibaren ‘Tepeden tırnağa cesaret, her şey Türkiye’yi sevmekten ibaret’ diyerek mücadele eden ve bizi de her zaman cesaretlendiren değerli Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’ye bana güvenip Memleket Partisi’ni Sakarya’da kurma onurunu verdiği için bir kez daha teşekkür ediyorum. Her zaman beni destekleyen ve yanımda yer alan aileme ve çıktığımız bu onurlu yolda benimle birlikte yürüyen her biri birbirinden değerli kurucu il yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” ..

Divan Başkanlığını Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Aksoy'un yaptığı kongrede tek liste ile yapılan seçim sonucu Fatma Kurtuluş yeniden İl Başkanı olarak seçildi.