Yerel Haber
Giriş Tarihi : 24-07-2021 13:45   Güncelleme : 24-07-2021 13:47

SASİAD: Basın milletin müşterek sesidir.

SASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Tüm basın mensuplarının Basın Bayramını kutlayan Sakarya Sanayicileri ve işadamları Derneği (SASİAD) Başkanı Ümit Karayaka, mesajında şunları söyledi:

SASİAD: Basın milletin müşterek sesidir.

Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın kuruluşları, gazetecilik meslek etiğine bağlı kalarak, Basın Ahlak Kurallarına ve toplumsal değerlere saygılı, doğru, ilkeli ve objektif haber anlayışı ile kişisel hak ve özgürlükleri temel görev sayarak halkımızın haber alma ihtiyacını karşılamakta, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine de katkı sağlamaktadır.

MİLLETİN MÜŞTEREK SESİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir" sözünde vurguladığı gibi basın toplumu aydınlatan, topluma yön veren önemli bir güçtür.

ULUSAL VE YEREL BASIN

Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren ulusal ve yerel basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. Gerek ülkemizin gerekse Sakarya’mızda her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve bu başarının ülkemiz ve ilimiz ekonomisine olumlu yönde yansımasına, basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Böylesine önemli bir görevi yerine getirmek için özveri ile çalışan, yerelden ulusala, tüm basın çalışanlarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, başarı ve esenlikler dilerim.